Red Bull: Mercedes byl rychlejší, s pit stopem bychom ztratili vedení ihned

Stratégové Red Bullu během závodu na Hungaroringu neudělali chybu. Nenechali se vyprovokovat k příliš brzkému zastavení a ani se dobrovolně nevzdali vedení. Bojovali až do konce. Přestože Verstappen v souboji s Hamiltonem prohrál, Christian Horner je s výsledkem plně spokojený.

Štítky: GP Maďarska Red Bull Zveřejněno 4. 08 2019 — Martina Nová

Šéf Red Bullu Christian Horner se během maďarské GP pořádně zapotil s ohledem na strategický souboj s Mercedesem. Nakonec rakouská stáj odešla z boje jako poražená. „Myslím, že Mercedes měl dnes v závodě rychlejší auto. Byli schopni stahovat vteřinu za vteřinou a dovolilo jim to zastavit podruhé na výměnu gum,“ hodnotil souboj s německou stájí.

Po Hamiltonově druhém pit stopu se Max Verstappen dotázal, jestli nemají také zastavit. Dle Hornera by ale okamžitě přišli o vedení v závodě. S měkčími gumami se totiž Brit okamžitě dostal pod ztrátu 20 vteřin. „To, že bychom odvolali Maxe z čela závodu, by pro nás nemělo smysl. Lewis by nás předjel a my bychom ztratili okamžitě vedení. Max udělal všechno, co mohl, což bylo také naše maximum.“

Stříbrné šípy měly 22 kol na to, aby Verstappena, který jel na ojetých tvrdých gumách, dohonily. Red Bullu zbývala jen víra. Jenže Nizozemcovi pneumatiky nevydržely a Hamilton šel do vedení tři kola před koncem. Okamžitě poté zajel závodník rakouské stáje do boxů, nazul nejměkčí sadu gum, díky čemuž zajel alespoň bod navíc za nejrychlejší kolo závodu.

Horner dále vysvětlil, že proti rychlejšímu Mercedesu měli hodně těžkou práci. „Když máte rychlejší auto, můžete si dovolit zastávku navíc a nic neztratíte. My si ale musíme zatleskat. Max vybojoval svou první pole position a druhé místo je stále skvělý výsledek. Zároveň jsme se dotáhli v poháru jezdců na Bottase na rozdíl sedmi bodů,“ radoval se šéf Red Bullu.

Diskuse k článku

Napsat komentář