Red Bull zatím nezná příčinu Ricciardova odstoupení

Daniil Kvjat v Belgii vybojoval čtvrté místo. Naopak Daniel Ricciardo musel odstoupit z pátého místa.

1 Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Daniil Kvjat Red Bull Zveřejněno 25. 08 2015 — Marie Tomšíková

Díky odstoupení Daniela Ricciarda se Daniil Kvjat dostal v průběžném bodování před svého týmového kolegu na sedmé místo s náskokem šesti bodů.

Ricciardo se po dobrém startu dostal na třetí místo hned za Hamiltona a Péreze. Vše probíhalo podle plánu až do devatenáctého kola.

„Měl jsem dobrý start. Dostal jsem se na třetí místo a závod probíhal podle plánu. Měli jsme trochu problémy s první sadou pneumatik, ale doufali jsme v dobrý poslední stint,“ řekl Ricciardo.

„Nedokončený závod je pro všechny zklamání. Nejsme si jisti, co bylo za problém, ale tým to vyšetřuje. Problémy se objevily při nájezdu do šikany. Všechno zhaslo a to včetně palubní desky. Zatím myslíme, že je na vině elektronika, ale uvidíme, co přinese vyšetřování,“ dodal.

Podobný názor zastává také Christian Horner. Podle něj byl Ricciardo „kandidát na stupně vítězů,“ protože jel na podobné strategii jako Kvjat.

Ruský závodník přiznal, že si závod užíval. Po zastávkách v boxech se ocitl na sedmém místě, následoval jeden manévr za druhým.

„Byl to velmi zajímavý závod, opravdu jsem se bavil. Mohl jsem hodně předjíždět a auto fungovalo fantasticky. Jsem spokojen se svým výkonem a doufám, že v tom budeme pokračovat i v příštích závodech,“ komentoval Kvjat.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Red Bull zatím nezná příčinu Ricciardova odstoupení”

  1. vocho67 napsal:

    Sláva! Někdo blbě naletoval drát. Renault je z toho venku.

Napsat komentář