Red Bull: Ferrari je zpět ve hře o titul

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že Ferrari má šanci získat titul, pokud porazí Mercedes i v Japonsku. Očekávalo se, že v Singapuru bude mít Mercedes problém s konkurencí, ale takový propad asi nikdo nepředpokládal. Zaváhání vedoucího týmu využil Sebastian Vettel, který ovládl kvalifikaci a stylem start-cíl vyhrál závod. Oživil tak nadějě na zisk pátého…

1 Štítky: Christian Horner Ferrari Mercedes Zveřejněno 22. 09 2015 — Marie Tomšíková

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že Ferrari má šanci získat titul, pokud porazí Mercedes i v Japonsku. Očekávalo se, že v Singapuru bude mít Mercedes problém s konkurencí, ale takový propad asi nikdo nepředpokládal. Zaváhání vedoucího týmu využil Sebastian Vettel, který ovládl kvalifikaci a stylem start-cíl vyhrál závod. Oživil tak nadějě na zisk pátého titulu mistra světa. Rozdíl mezi Vettelem a Hamiltonem je 49 bodů. To je sice hodně, ale podle Hornera se tato možnost nemůže vyloučit, pokud Ferrari zopakuje skvělý výkon v Suzuce.

“Myslím si, že je velmi snadné nechat se unést. Pořád nemohu pochopit formu Mercedesu. Usilovně se snažili dostat se zpátky na vrchol, ale to se jim nepovedlo. Pokud se dokáže Ferrari držet Mercedesu i v Japonsku, tak si myslím, že mají reálnou šanci. Ale pokud bude Mercedes fungovat jako obvykle, tak je to asi nereálné.”

Forma Mercedesu překvapila všechny soupeře. Problémy měl tým především s výkonností pneumatik.

“Nemám vůbec tušení, co se jim najednou stalo. Bylo to neobvyklé nevidět je na stupních vítězů. Hodně mě zaskočila dvousekundová ztráta, to bylo velké překvapení. Pokles výkonu byl obrovský. Víme, že v motorech, pilotech ani v aerodynamice problém nebyl. Takže to muselo způsobit něco v oblasti přilnavosti,” řekl Horner.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2014, Grand Prix of Australia, Christian Horner (GBR, Infiniti Red Bull Racing), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář