Hořkost šéfa Mercedesu po porážce neopouští

Šéf Stříbrných šípů Toto Wolff i po více než měsíci pořád nezkousnul to, jakým způsobem byl Mercedes v Abú Dhabi poražen.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 24. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

„Je to velmi hluboké. Lewis, já i celý tým jsme rozčarováni,“ přiznal pro Auto Motor und Sport. „Milujeme tento sport, protože je poctivý. Stopky nikdy nelžou.

Ale pokud porušíme základní princip férovosti a stopky přestanou být relevantní, pak pochybujete: máte pocit, že vaše práce, krev, pot a slzy přišly vniveč.

Podcast (dostupné na běžných platformách, hledej ‘Kolo na Kolo’)

Bude trvat dlouho, než to strávíme. Myslím, že se s tím nikdy nevyrovnáme, zejména Lewis jako jezdec. Alespoň se můžeme společně s FIA snažit, aby to v budoucnu bylo lepší,“ tvrdí Wolff.

Ten apeloval na Mezinárodní automobilovou federaci, aby incident prošetřila, přestože formální žádost Mercedes stáhl. FIA skutečně celou kauzu ještě zanalyzuje, verdikt vynese 18. března, dva dny před prvním závodem…

„Očekávám činy, a ne jen slova,“ varuje Wolff. „Ve sportu nemůžeme s pravidly nakládat takto volně. Před začátkem nové sezóny v nich musí být jasno, aby fanoušek věděl, co se smí a co ne.

Mercedes-AMG One na špionážních snímcích

Nabízíme sice zábavu, ale žádné rozhodnutí by nemělo být učiněno za účelem zvýšení show na úkor pravidel,“ vysvětluje šéf Mercedesu, který na dálku vyzdvihuje stále mlčícího Hamiltona.

„O Lewisových schopnostech se často neprávem pochybuje. Po závodě okamžitě pogratuloval Maxovi. Lewis chce jediné – férový souboj na trati. To mu splníme,“ vzkazuje Toto Wolff.

Podcast (dostupné na běžných platformách, hledej ‘Kolo na Kolo’)