Honda využila tři žetony, penalizace pro Alonsa a Buttona zatím nejasné

V Belgii se McLaren může těšit na výkonnější spalovací motor od Hondy, jedná se o letošní největší úpravu.

1 Štítky: Honda McLaren Pohonné jednotky Zveřejněno 20. 08 2015 — Jan Pastorek

V Belgii se McLaren může těšit na výkonnější spalovací motor od Hondy, jedná se o letošní největší úpravu.

V Kanadě použila Honda pro nevýkonnostní úpravy dva žetony, v Belgii jsou to žetony tři. Celkem tak využila už pět žetonů, pro zbytek sezóny jí zbývají čtyři.

Vylepšený spalovací motor pro Spa má upravené válce, sání a výfuk, japonští inženýři při tom mimo jiné dokázali snížit tření. Úpravy dalších komponent pohonné jednotky nasadí Honda v dalších závodech.

Alonso a Button tak v Belgii nasadí sedmý spalovací motor, což se neobejde bez trestu. Kdyby oba zůstali jen u nového spalovacího motoru, Button by na roštu ztratil jen pět míst, protože už použil sedmé turbo a sedmé MGU-H, přičemž 10 míst se ztrácí jen za první ze sedmých komponent pohonné jednotky.

To by byl případ Alonsa, žádnou sedmou komponentu ještě nenasadil, spalovací motor bude první, takže by ztratil 10 míst. Letošní sezóna ale ukázala, že Honda relativně často mění díly pohonné jednotky i v průběhu závodního víkendu, takže na konečné tresty pro jezdce McLarenu si budeme muset ještě počkat.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Honda využila tři žetony, penalizace pro Alonsa a Buttona zatím nejasné”

  1. Rendy napsal:

    Snad už nebudou mít poruchy a konečně budou moct bojovat o body bez toho, aby měl nějaký soupeř problémy. Doufám, že to Honda do konce roku vyladí a příští rok budou z5… 😉

Napsat komentář