Automobilist.com

Honda byla v Rakousku na hraně s chlazením

Red Bull a Max Verstappen úspěšně přerušili vítěznou sérii Mercedesu. Málem se tak ale nestalo, protože motor Honda v Red Bullu měl problém s chlazením. Stačilo málo a z vítězství nic nebylo.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 4. 07 2019 — Jiří Košta

„Byli jsme na hraně, co se týká chlazení. Samozřejmě jsme kvůli vyšším teplotám byli nuceni šetřit naší pohonnou jednotku. Zkusili jsme ale dostat tolik výkonu, kolik jen bylo možné,“ říká šéf Hondy ve formuli 1 Toyoharu Tanabe.

Honda se dlouhé roky s McLarenem trápila, ale po přechodu do Toro Rosso a Red Bullu se všechno změnilo. Honda zaznamenala vítězství poprvé od GP Maďarska 2006.

„Nečekali jsme, že budeme tak silní. Z předchozích závodů jsme viděli, že je Mercedes velmi silný, ale občas můžeme konkurovat Ferrari. Tentokrát to bylo jiné, ukázali jsme nejsilnější výkonnost, takže jsem trochu překvapený. Za tento výsledek ale může odvaha každého z členů našeho týmu. Na začátku sezony jsme mohli vidět opravdu velkou ztrátu na Ferrari a Mercedes.

Rakousko bylo dobré, byli jsme silní. Ale pro další závod něco takového garantovat nemůžeme. Samozřejmě to znamená, že musíme i nadále hodně tlačit. Pokud neuděláme nějaké chyby, můžeme vyhrávat.“

Diskuse k článku

Napsat komentář