Honda se vrátí

Bývalý pilot formule 1 a současný expert a komentátor Martin Brundle si nemyslí, že odchod japonského motoráře z královny motorsportu je definitivním rozloučením.

Štítky: Honda Martin Brundle Zveřejněno 8. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

Honda po šokujícím oznámení o svém konci v F1 z října 2020 sice v nadcházejících sezonách bude nadále ve formuli 1 prostřednictvím Red Bullu a jeho nové motorové divize Powertrains, status oficiálního dodavatele pohonných jednotek jí už ale nenáleží.

Martin Brundle se ale domnívá, že je jen otázkou času, než se Honda plně vrátí. „Red Bull je stále velmi velkorysý a chce udržovat vztahy s Hondou i v přechodném období,“ sdělil Brundle pro Sky Sports F1.

„Honda se pak vrátí,“ dodal. „A spolu s ní se, doufejme, zapojí i Volkswagen a Audi. Pravidla pro motory jsou ustálená, takže se výrobci kdykoliv můžou rozhodnout, že se vrátí,“ tvrdí Brit.

Jeho krajan, bývalý pilot Jenson Button, navíc sklonil Hondě poklonu za to, jaký kus cesty ušla. „Když se vrátili s McLarenem, v prvním závodě v roce 2015 jsme tehdy ztratili dvě a půl kola na vítěze. Je skvělé vidět, jak se zlepšili. Vztah s Red Bullem byl přesně to, co potřebovali k úspěchu.“

Brundle v pracovním nasazení.