Honda se příští rok vyrovná Mercedesu a Ferrari

Po prohlášení Maxe Verstappena, který se obává, že nadcházející sezonu nebude moci bojovat o titul mistra světa, situaci klidní poradce Red Bullu Helmut Marko. Ten díky práci, kterou Honda odvedla na svém motoru, věří, že tým nápojového giganta skončí v sezoně 2020 lépe než třetí.

Štítky: Honda Red Bull Zveřejněno 8. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

„Z hlediska šasi budeme, myslím, připraveni mnohem lépe než letos,“ přiznává Helmut Marko to, že ani po mechanické stránce na tom letos nebyl vůz RB15 nejlépe. „A díky vývoji Hondy věříme, že co do výkonu motoru budeme konstantně na úrovni Mercedesu a Ferrari.

Inženýři Hondy dělají skvělou práci, musíme pokračovat krok za krokem. Víme, že v minulosti měli velké potíže se spolehlivostí, čehož se obávali i letos, ale takové problémy nenastaly. Dělají správnou věc. Podle mého příští rok nebudeme až třetí,“ dodává Marko, podle kterého měl japonský motorář letos jen potíže s mapováním pohonné jednotky.

A pokud i tak Red Bull obsadí opět až třetí příčku? Bude to pro tým zklamání, ze kterého se možná vyvodí následky do budoucna? „Neřekl bych, že to bude klíčový rok. Ano, je to sice poslední rok, kdy se Max může stát nejmladším šampionem F1, a musíme mu dát dobré auto, vyhrávat. Je to nutné, ale ne zásadní,“ má jasno Marko.

Diskuse k článku

Napsat komentář