Honda: ve Spa upravený motor

Už ve Spa bude mít McLaren k dispozici výkonnější pohonnou jednotku od Hondy.

2 Štítky: Honda McLaren Pohonné jednotky Zveřejněno 5. 08 2015 — Jan Pastorek

Už ve Spa bude mít McLaren k dispozici výkonnější pohonnou jednotku od Hondy.

V sezóně letos poprvé použila vývojové žetony Honda už v Kanadě, ale zástupci McLarenu říkali, že k navýšení výkonu nedošlo. K tomu by mělo dojít až teď.

„Věřím, že naše problémy se spolehlivostí jsou teď za námi, což znamená, že můžeme obrátit svoji pozornost k navyšování výkonu,“ řekl sportovní šéf Hondy Jasuhisa Araj.

„Po letní přestávce máme v plánu nasadit novou specifikaci motoru s využitím několika z našich zbylých sedmi žetonů. Nejdůležitější pro nás bude oblast spalování.“

Nasazení vylepšené jednotky ale Japonci rozloží do několika závodů.

„Ne všechny naše úpravy nasadíme v belgické Grand Prix, některé díly použijeme ve Spa a ostatní v následujících týdnech. Máme v plánu se do konce sezóny zlepšovat v každém závodě,“ upřesnil Araj.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Honda: ve Spa upravený motor”

  1. The_NooB napsal:

    Vidím to na 10 kol pro každého. A to opravdu nejsem jeden z těch, co by jim to přáli. 🙁 Nicméně i tak držím palce, třeba už nastane obrat k lepšímu. Pokud oba dojedou trať, jako je Spa, až do konce a k tomu nějak citelně zmenší ztrátu na čelo, tak už to asi bude dobré.

  2. Rendy napsal:

    Sice si tou spolehlivostí nejsem jistý, ale oni určitě vědí co dělají, a je také načase makat i na výkonu, tak jsem zvědav jestli to bude ve Spa na body a nejlépe pro oba jezdce… 🙂

Napsat komentář