Honda nestihne dodat vylepšený motor. A McLaren zuří

Britskému týmu tak zcela logicky dochází trpělivost a reálně hrozí, že pro sezonu 2018 přejde k jinému dodavateli pohonných jednotek. Potvrdil to výkonný ředitel McLarenu Zak Brown.

1 Štítky: GP Kanady Honda McLaren Pohonné jednotky Zveřejněno 8. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

McLaren jako jediný letos ještě nebodoval, a to hlavně kvůli problémům s motory Honda. Ta sice slíbila pro GP Kanady velké vylepšení, podle posledních informací ho ale nestihne nasadit. Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown už dříve prohlásil, že pro rok 2018 je jeho tým otevřen různým alternativám. Teď však ještě přitlačil. Zdá se, že McLarenu definitivně dochází trpělivost.

„Honda pracuje velmi tvrdě, ale vypadá to, že je ztracená,“ prohlásil Brown. „Zrovna nám bylo řečeno, že vylepšení motoru v Kanadě mít nebudeme… a nemáme ohledně něho ani konečný časový termín, což nám dělá starosti, protože nás to bolí a nemůžeme donekonečna jen tak sedět kolem.

My i naši piloti jsme se těšili na toto vylepšení, takže jsme hodně zklamaní. Nejde o to, že by Honda neměla dostatek úsilí, ale mají problém s tím všechno obrazně spojit dohromady,“ svěřil se Zak Brown.

VIDEO: Přehled selhání motorů Honda od roku 2015

V padoku se to poslední dobou stále častěji hemží zprávami o návratu k motorům Mercedes. Podle Browna rozhodnou tři nadcházející měsíce. „Je mnoho věcí, které musíme vzít v potaz. Teď vstupujeme do období, kdy budeme muset udělat velké rozhodnutí ohledně toho, jakým směrem chceme jít dál.“

Toto rozhodnutí by také mohlo ovlivnit případné setrvání Fernanda Alonsa. Španěl si u týmu kroutí třetí a závěrečný rok smlouvy, přičemž se netají svojí frustrací. Poslední dobou je spojován s Renaultem, ale pokud by McLaren získal konkurenceschopnou pohonnou jednotku, mohl by ve Wokingu zůstat.

Jedno je tak jako tak jisté – Brown už nehodlá připustit další rok, který by McLaren musel trávit dna pozicích daleko od bodů. „Vedení má jasno. Doufáme, už nezažijeme další rok jako tento. Nechci zacházet do toho, jaké jsou naše možnosti. Naší preferencí je vyhrát šampionát s Hondou. Ale v určitém okamžiku se musíte rozhodnout, zda je to dosažitelné. Nyní máme vážné obavy, že není.

Chybějící vylepšení, vylepšení, která nejsou tak dobrá, jak nám bylo slíbeno, že budou, to může trvat jenom určitý čas. A my jsme těsně před touto hranicí,“ dodal Zak Brown.

Příspěvek sdílený AtopeF1 (@atopef1),

Diskuse k článku

Napsat komentář