Honda kvůli vysokým teplotám připravila konzervativní nastavení

Výsledek McLarenu byl částečně ovlivněn i skutečností, že Honda motory pro jistotu nastavila na nižší výkon.

Štítky: Eric Boullier Honda Jasuhisa Arai McLaren Zveřejněno 14. 03 2015 — Filip Fikejz

Výsledek McLarenu byl částečně ovlivněn i skutečností, že Honda motory pro jistotu nastavila na nižší výkon.

Jezdci McLarenu odstartují do Velké ceny Austrálie až z poslední řady. Částečně to souvisí i se skutečností, že Honda motor kvůli nedostatku zkušeností při jízdě za vyšší teplot podladila na nižší výkon.

Japonský výrobce nechtěl riskovat poruchu motoru, když letos jsou na každého jezdce alokovány jen čtyři pohonné jednotky na celou sezonu.

„V Barceloně jsem očekával, že budeme mít v Austrálii mnohem lepší tempo, ale bohužel nemáme zkušenosti s vyššími teplotami, takže jsme nemohli riskovat ztrátu motoru v prvním závodě,“ vysvětlil šéf Hondy Motorsport Jasuhisa Arai. „Naše nastavení je tento víkend velmi konzervativní, to je důvod, proč ztrácíme ve výkonu MGU-K a motoru jako takového. Problém s horkem se totiž netýká jen motoru, ale také MGU-K. Přistoupili jsme k redukci výkonu, abychom přežili nějaké závody s jedním motorem.“

Zatím není jisté, kdy bude moci Honda ustoupit od konzervativního nastavení. Vzhledem ke skutečnosti, že v Malajsii, kde se pojede za dva týdny, také panují vysoké teploty, se dá očekávat, že Honda bude v konzervativním nastavení pokračovat i v Sepangu. Nicméně s šasi už je podle závodního ředitele Erica Boulliera méně problémů. „Ano, identifikovali jsme problémy. Tento víkend jich máme méně než při testech. To je dobrá zpráva, udělali jsme pokrok. Pracujeme na absolutním řešení. Ale ještě nemáme časovou osu. Chceme jen udělat maximum nejrychleji, jak jen to bude možné,“ ujistil.

V první části kvalifikace v Melbourne Button ztratil na Hamiltona 2,836 sekundy. Navíc použil rychlejší měkké pneumatiky, zatímco Hamilton nasadil střední směs.

U McLarenu věří, že spolupráce s Hondou bude úspěšná, zároveň vědí, že se jedná o běh na dlouhou trať. Button chce především dokončit závod, aby nasbíral co nejvíc dat. „Nebude to tak rychlé, ale myslím, že věci, o které stojí za to bojovat, jsou na začátku vždy velmi obtížné,“ uvedl mistr světa z roku 2009.

Diskuse k článku

Napsat komentář