Honda se opřela do McLarenu. Nedokáže se přizpůsobit

Šéf Hondy Masashi Yamamoto se v posledním prohlášení, ve kterém popisuje nadšení ze spolupráce s Toro Rosso, opřel do McLarenu. Ten se podle něj nedokáže adaptovat na změny, a proto spolupráce mezi ním a japonským motorářem nefungovala.

Štítky: Honda McLaren Zveřejněno 18. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

McLaren a Honda během víkendu GP Singapuru oznámily, že po problematickém tříletém partnerství svoji spolupráci končí. McLaren bude nově jezdit s motory Renault, Honda zase bude dodávat Toro Rosso. Přestože tiskové zprávy byly plné výrazů díků, lítosti a jen těžko byste v nich hledali nějaké osočování jedné či druhé strany, realita je samozřejmě jiná.

„Během spolupráce s McLarenem jsem si uvědomil, že to je velká společnost, která je velmi systematická,“ stojí v prohlášení Yamamota na webu Hondy. „Je očividné, že jsou díky tomu velmi silní, ale současně se také těžko adaptují na změny. Oproti tomu Toro Rosso je rostoucí společnost. Je pro nás důležité pracovat v partnerství dohromady, směřovat ke stejnému cíli. Takže se velmi těšíme na to, že budeme schopni spolupracovat.

Za problémy Hondy je vinen McLaren. S Renaultem to nebude lepší

Tím kritika McLarenu nekončí. „Vezměte si tohle jako příklad. Kdybychom měli porovnat oba týmy jako odlišné kuchyně, řekněme, že McLaren je velmi sofistikovaná francouzská kuchyně, tak to je. Toro Rosso je spíše jako venkovská kuchyně, podomácku vyrobený guláš, do kterého můžete přidávat nové ingredience. Z toho jsme nadšení.“

Podle Yamamota by se neměly opakovat ani problémy v komunikaci, které občas mezi McLarenem a Hondou panovaly. „Zaprvé, pan Tost (Franz, šéf Toro Rosso, pozn. red.) ví o Japonsku hodně. Rozumí naší kultuře a dobře se nám s ním komunikuje. Také jsme viděli, že mají velmi mladou továrnu a rostou, což je pro Hondu velmi důležité, protože můžeme pracovat se stejnou mentalitou a nasazením.

Je to nový začátek s týmem, který má podobné myšlení, a šance posunout se společně vpřed. Toro Rosso a Honda začnou okamžitě spolupracovat na následujících letech. Ještě předtím ale musíme dokončit sezonu 2017 s McLarenem, takže dobrá komunikace mezi námi je stále velmi důležitá, stejně jako dobré výkony ve zbývajících závodech,“ je si vědom šéf Hondy.

Masashi Yamamoto se také vyjádřil ke spekulacím, podle kterých by od roku 2019 měla jeho firmy dodávat motory Red Bullu, sesterskému týmu Toro Rosso. Osobně by prý chtěl dobrými výkony s Toro Rosso zajistit Hondě právě smlouvu s Red Bullem. „Pravidla platí až do roku 2020, takže stále máme tři roky a chceme ukázat zlepšení technologie. Ukázat potenciál Hondy. To je pro nás velmi důležité, aby svět viděl, jak se zlepšíme a jaký dokážeme udělat úspěch.“

Diskuse k článku

Napsat komentář