Honda: Hamiltona v boji o titul udrželo hlavně štěstí

Hlavním faktorem, vlivem kterého došlo na souboj o titul až v posledním závodě sezony v Abú Dhabi, bylo podle šéfa Hondy Masashiho Yamamota štěstí, které měl při několika příležitostech Lewis Hamilton.

Štítky: Honda Lewis Hamilton Zveřejněno 5. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

Jako jeden z příkladů uvádí Yamamoto Velkou cenu Imoly, kdy Brit vyjel po chybě z dráhy a propadl se mimo body. Následně ale pod červenou vlajkou mohl svůj vůz nechat opravit a dokončil jako druhý za vítězným Maxem Verstappenem.

„V Imole udělal chybu, vyjel mimo trať a ztratil hodně času,“ vzpomíná Yamamoto. „Vyvěšení červené vlajky ale znamenalo, že si mohl nechat opravit auto a dohnat ztracený čas. Několikrát měl v sezoně velké štěstí a tohle byl jeden z těch případů.“

Tím dalším je podle Japonce nechvalně proslulý incident z Grand Prix Velké Británie. Po vzájemném kontaktu skončil Verstappen ve zdi, zatímco Hamilton i přes časovou penalizaci vyhrál.

Acura se bude plně věnovat elektromobilům

„Myslím, že incident při Velké ceně Británie byl jedním z důvodů, proč si byli oba v průběhu sezony tak blízko. V Silverstone byla rychlost mezi námi – Red Bullem – a Mercedesem odlišná. V prvním sektoru byli lepší oni, my dominovali ve třetím úseku.

I když Hamilton na to od začátku tlačil, Max se dokázal udržet vpředu až do deváté zatáčky, kdy byl rychlejší. Jenže se srazili a Max havaroval. Auto bylo rozbité, přišli jsme o jeden motor a museli změnit celou taktiku pro sezonu,“ vysvětluje Yamamoto.