Jak Hamilton poprvé testoval mclaren a Alonso netušil, že udělal chybu

Na den před 13 lety Lewis Hamilton oficiálně poprvé testoval monopost MP4-21 v týmu Vodafone McLaren Mercedes, se kterým podepsal pro sezonu 2007 smlouvu. Nikdo tehdy netušil, jak třaskavý rok britskou stáj čeká. Po bok Hamiltona totiž Wokingští angažovali dvojnásobného šampiona Fernanda Alonsa...

Štítky: Fernando Alonso Historie Lewis Hamilton McLaren Zveřejněno 28. 11 2019 — Lukáš Podstata

Lewis Hamilton byl od počátku nesporný talent a pro sezonu 2007 se měl stát závodním pilotem v týmu Vodafone McLaren Mercedes. Ovšem ještě o dva roky dříve se začala psát historie jeho nového týmového kolegy.

Tím nebyl nikdo jiný než dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso. Ten k překvapení všech oznámil již 19. prosince 2005, že po vypršení kontraktu na konci sezony 2006 se přesune do konkurenčního McLarenu. Podepsání smlouvy přišlo jen pár dní poté, co tým McLaren oznámil významnou sponzorskou dohodu s dodavatelem mobilní telefonní sítě Vodafone.

Španěl svůj přestup komentoval takto: „Jsem opravdu nadšený, že od sezony 2007 budu mít příležitost závodit v týmu Vodafone McLaren Mercedes. Pro mě osobně to bude nový začátek a obrovská výzva. Samozřejmě jsem i částečně smutný, protože opustím Renault, ale občas přijdou situace, které jsou opravdu zajímavé a je škoda je nevyužít. Jsem však nesmírně šťastný, že toto oznámení můžeme učinit již nyní, protože to umožní mému současnému týmu se připravit na následující sezonu, ve které chci obhájit svůj titul.“

Toto prohlášení způsobilo obrovský poprask a hodně fanoušků ho mělo Alonsovi za zlé, protože závodil v týmu, který fungoval a měl v té době nejlepší monopost ve startovním poli. Očekávalo se také, že po této novině tým Renault odsune Alonsa na druhou kolej. To se však nestalo a Alonso potvrdil svá slova z prohlášení z roku 2005, že chce obhájit mistrovský titul.

Nikdo v té době nevěděl, co Alonsa v jeho premiérové sezoně v McLarenu čeká. Dnes už to však víme, protože právě v tento den 28. listopadu 2006 se účastnil prvních oficiálních testů Lewis Hamilton, který se stal Alonsovým týmovým kolegou a celou sezonu byl více než vyrovnaným kolegou. Kontroverze, osočování, blokování v boxech během GP Maďarska, prohra v šampionátu s Ferrari a nakonec Alonsův návrat po pouhé jedné sezoně zpět do Renaultu… to je však už úplně jiný příběh.

Kontroverzní pódium při GP Maďarska 2007.

Diskuse k článku

Napsat komentář