Helmut Marko ničí kariéry mladých jezdců. Pilot F2 Markelov nemá zájem

Faktický šéf programu F1 firmy Red Bull Helmut Marko ničí kariéry mladých jezdců. Takhle ostře to pojmenoval ruský závodník Artem Markelov, který od roku 2014 závodí v seriálu formule GP2 / F2 za tým Russian time. V loňské sezoně skončil druhý s pěti vítězstvími na svém kontě.

Štítky: Artem Markelov Helmut Marko Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 22. 05 2018 — GPF1.cz

Markelov svá ostrá slova na adresu Red Bullu řekl v souvislosti s diskuzemi kolem další budoucnosti současného pilota Toro Rosso Brendona Hartleyho. Ten tvrdě boural před kvalifikací na GP Španělska a nevysloužil si za to v týmu obdiv. Také proto se tisk zajímá o to, kdo by jej potenciálně nahradil.

S ohledem na spolupráci Toro Rosso – Honda se z ekonomických důvodů nabízí angažmá japonského pilota Nireiho Fukuzumiho. Ten letos závodí ve formuli 2 za tým Arden, jeho zakladatelem je současný šéf Red Bullu Christian Horner. Vloni skončil celkově třetí ve formuli GP3.

Helmut Marko ale zatím jakékoli plány na výměnu jezdců odmítá: “Zatím nic takového v plánu nemáme,” řekl.

Když byl na podobné téma dotázán náhradní pilot týmu Renault Artem Markelov, ten dokonce pěkně na rovinu řekl, co si o takové příležitosti myslí.

“Když by mi Renault dal nějaké posvěcení, pak možná. Ale z vlastní vůle bych tam nešel,” řekl Markelov. “Pana Helmuta Marka znám a on ničí kariéry mladým pilotům. A to vážně nepotřebuji. Proslýchá se, že z formule 1 odejde Christian Horner nebo celý tým Red Bull. Jsou to jen spekulace, ale nevím, jak velká je perspektiva plynoucí z toho, že bych se posadil do vozu Red Bullu nebo Toro Rosso.”

Když v roce 2006 začalo Toro Rosso fungovat pod svým jménem po odkoupení stáje Minardi, prvními jezdci byli Neel Jani, Vitantonio Liuzzi a Scott Speed. V roce 2007 přišel Sebastian Vettel, v jehož stínu zůstali Jaime Alguersuari, Sébastien Bourdais a Sébastien Buemi. V roce 2011 přišel Daniel Ricciardo, a vedle něj velkého úspěchu nedosáhli ani Jean-Éric Vergne ani Daniil Kvjat.

Diskuse k článku

Napsat komentář