Haryanto u Manoru končí. Pro zbytek sezony ho nahradí Ocon

Manor oficiálně potvrdil, že Rio Haryanto bude nahrazen Estebanem Oconem. Indonésan dostal nabídku pokračovat v roli rezervního pilota. Haryanto měl problém sehnat finance už delší dobu. Peníze došly po Velké ceně Maďarska a Haryanto dostal poslední příležitost během letní přestávky. Nakonec však nesplnil požadavky týmu a po dvanácti velkých cenách končí. „Rio byl váženým členem…

Štítky: Esteban Ocon Manor Rio Haryanto Zveřejněno 10. 08 2016 — Marie Tomšíková

Manor oficiálně potvrdil, že Rio Haryanto bude nahrazen Estebanem Oconem. Indonésan dostal nabídku pokračovat v roli rezervního pilota.

Haryanto měl problém sehnat finance už delší dobu. Peníze došly po Velké ceně Maďarska a Haryanto dostal poslední příležitost během letní přestávky. Nakonec však nesplnil požadavky týmu a po dvanácti velkých cenách končí.

„Rio byl váženým členem našeho týmu od ledna, kdy jsme s ním podepsali smlouvu pro letošní sezonu. Před časem jeho management uvedl, že po Velké ceně Maďarska budou potíže splnit požadavky, které vyplývají z této smlouvy. Riův tým neúnavně pracoval, pokoušel se vyřešit situaci s indonéskými sponzory.

My jsme tyto snahy podporovali a umožnili jsme Riovi start v Německu. Bohužel jsme se dostali do bodu, kdy jsme v zájmu týmu byli nuceni prozkoumat další možnosti pro zbytek sezony,” řekl šéf Manoru Dave Ryan.

Haryanto dostal možnost pokračovat s týmem v roli rezervního pilota. Zatím tuto nabídku nepřijal. Manor už má jednoho rezervního jezdce Alexandra Rossiho a vývojového pilota Jordana Kinga, který závodí v GP2.

Manor oficiálně potvrdil, že Haryanta nahradí Esteban Ocon. Vítěz evropské série F3 a GP3 v současné době působí jako rezervní pilot Renaultu a je součástí vývojového programu u Mercedesu.

„Rádi u nás Estebana přivítáme. Náš tým udělal v roce 2016 významný pokrok. V Rakousku jsme poprvé dokončili závod na bodech. Musíme udržovat vývojové tempo, a to nejen v letošní sezoně. Jsme přesvědčeni, že budeme mít silné jezdecké složení, které nám ve zbytku sezony umožní bojovat s naší konkurencí,” dodal Ryan.

„Jsem nadšený, že na konci tohoto měsíce budu debutovat s Manorem,” komentoval Ocon. „Spa je můj druhý domácí závod. Jsem překvapen z tohoto vzestupu. Rád bych poděkoval Renaultu a Mercedesu za naši spolupráci, která umožnila, že u Manoru dostanu šanci závodit,” uvedl dále francouzský pilot, který je spojován s místem u Renaultu pro sezonu 2017.

Čtěte dále: Video: Indonéská hvězda Rio Haryanto

Diskuse k článku

Napsat komentář