Hamiltonovy problémy začaly, když dostal bez vysvětlení nové inženýry

S nebývalou a pro něj nezvyklou smůlou se letos zatím potýká Lewis Hamilton, což vede k tomu, že se již začínají objevovat určité fanouškovské teorie. Jejich obsah je přibližně takový: Mercedes chce německého mistra v německém voze. Tomu by odpovídala i nezdůvodněná výměna mechaniků a inženýrů obou jezdců… Po dalších problémech Lewise Hamiltona se Mercedes…

7 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 2. 05 2016 — Lukáš Štěrovský

S nebývalou a pro něj nezvyklou smůlou se letos zatím potýká Lewis Hamilton, což vede k tomu, že se již začínají objevovat určité fanouškovské teorie. Jejich obsah je přibližně takový: Mercedes chce německého mistra v německém voze. Tomu by odpovídala i nezdůvodněná výměna mechaniků a inženýrů obou jezdců…

Po dalších problémech Lewise Hamiltona se Mercedes nevyhnul osočení ze strany fanoušků, že upřednostňuje Nika Rosberga před britským závodníkem. Němec si v Soči dojel už pro sedmé vítězství v řadě, počítáme-li i konec loňského ročníku.

Šéf Stříbrných šípů Toto Wolff pochopitelně takové konspirační teorie odmítá a lidi, kteří s nimi přišli, označuje jako blázny. Podobně se vyjádřil i nevýkonný ředitel Mercedesu Niki Lauda, podle nějž jde prostě o „hovadinu“.

A co na to sám Hamilton? „Od doby, co jsem u Mercedesu, jsem měl partu kluků, která se najednou bezdůvodně změnila. S novými mechaniky teď máme nějaké špatné zkušenosti a můžu se jen domnívat, jaký cítí tlak. S nimi ale moje problémy nemají co dělat, odvádějí fantastickou práci.“

Pikantní je bezpochyby fakt, že ona ‚parta kluků‘, tedy mechanici a inženýři, nejsou novými zaměstnanci, ale loňskými členy Rosbergova týmu, který letos pracuje s ex-kolegy Hamiltona.

„Neexistuje žádný důvod, proč bychom nemohli vyhrát, v současnosti se nám jen nevyhnulo několik chyb. Nemůžu momentálně přesně říci, jestli to byly lidské nebo mechanické chyby, ale myslím, že pracujeme na nápravě.

Společně vyhráváme i prohráváme. Cítí bolest a emoce, kterými si procházím i já, protože tímto způsobem jsme jako tým propojeni, a to je krásná věc. Přirozeně ve sportu i v jakékoliv další situaci je nejsnazší začít být negativní. Chci jen kluky ujistit, jak už jsem řekl dříve, že to není jejich vina a dělají fantastickou práci,“ řekl Brit.

„Jsou věci, kterým se snažím porozumět a na které jsem se ptal a snažil se zjistit, co se přesně děje. Například po posledním závodě jsem nedostal e-mail s reportáží, a nevěděl jsem o tom. Pak jsem přijel sem a dozvěděl jsem se, že mi měl být poslán mail.

Příště získám všechny informace, a pokud mi nebudou poslány, zajistím, abych je dostal. A to jen proto, že chci být součástí celého procesu, do kterého chci vložit maximum svého úsilí a pomoci. Jsme tým a musíme fungovat jednotně,“ nabádá Hamilton.

Čtěte dále: Před startem z boxů Hamiltona zachránil Ecclestone a mnozí další

Ikonický snímek. Udělal Mercedes z Hamilton svoji dvojku?

Ikonický snímek. Udělal Mercedes z Hamiltona svoji dvojku?

Diskuse k článku

7 komentářů: “Hamiltonovy problémy začaly, když dostal bez vysvětlení nové inženýry”

 1. mikytrance napsal:

  louis65 ma dva – u Mercedesu, jeden u McLarenu. a  není to jedno, když to píšeš…….Titul u McLarenu se ale této kauzy netýká, si myslím, proto ho nezmiňuju……..To, že je někdo něčí syn a něco zdědil je mi úplně jedno a že si něco zaslouží taky. Vtip je v tom, že některým lidem to evidntně jedno není a Němec jezdí v F1 jen proto, že je něčí syn a němec. To auto rozhoduje, ti piloti jsou všichni plus mínus stejní, ju? Politika stáje rozhoduje…..jen to zatím říkají všichni potichu a kulantně. A kde je ten sport? No on to sport není…už ne

 2. louis65 napsal:

  Ma tri, ale to je jedno… 🙁
  Prusvih je ten, ze i kdyby letos vyhral Rosberg, tak vsichni reknou, ze si to nezaslouzi a ze to byla nahoda… Ze by to zdedil po otci, ktery se stal MS jen s jednim vitezstvim v sezone jen proto, ze jasne vedouci D. Pironi na Ferrari mel tezkou bouracku a do zaverecnych GP nezasahl?

 3. huhukoktejl napsal:

  Hamilton: Hlavacek, nevite kde jsou mi mechanici?
  Hlavacek: Vzal si je Rosberg, moc se mu libili …
  Hamilton: … a nechtel by i muj stul? … a co moje boty, nechce moje boty?
  Hlavacek: Nerikal …

 4. mikytrance napsal:

  nebudu se tady vyjadřovatk ničemu okolo toho, kdo si co zaslouží a kdo si co nezaslouží. Brit byl a vždycky bude rychlejší, než ten Němec.A Němec nikdy nedosáhne kvalit Brita, tím jsem si jist na 100% jak v kokpitu, tak jakožto osobnot……….Němec je prostě mamánek

 5. Vlado S napsal:

  Doteraz mal takmer vždy smolu Nico. A už keď má byť majster niekto od Mercedesu, nech je to Nico. Zaslúži si konečne majstrovský titul, je to špičkový jazdec!

 6. Ferrarista napsal:

  Prečo všetko zvaľujete na to, že uprednostňujú Rosnerga? Keby ho uprednostňovali, tak by to bol prípad a.k.a. Malajzia 2013.

 7. Ferrarista napsal:

  Prečo všetko zvaľujete na to, že uprednostňujú Rosnerga? Keby ho uprednostňovali, tak by to bol prípad a.k.a. Malajzia 2013.

Napsat komentář