Hamiltonovo a Leclercovo vyjádření ke spekulacím o možném přestupu

Lewis Hamilton a Charles Leclerc se na začátku víkendu Velké ceny Monaka vyjádřili k současným spekulacím ohledně jejich budoucnost.

Štítky: Charles Leclerc Lewis Hamilton Zveřejněno 25. 05 2023 — GPF1.cz

Hamilton je spojován s přestupem do Ferrari v roce 2024. Lewis Hamilton i Charles Leclerc se vyjádřili ke zvěstem, že by sedminásobný mistr světa formule 1 mohl přestoupit do Ferrari. Hamilton je již dlouho spojován s přestupem do Maranella, přičemž tento týden se objevily zprávy o tom, že Ferrari mu nabídne výhodnou smlouvu na rok 2024, která mu vyprší na konci roku 2023 a bude ho lákat do Itálie. Šéf FerrariFrederic Vasseur kategoricky popřel, že by Hamiltona oslovil – a také samotní jezdci tato tvrzení hodili k ledu.

“Samozřejmě, že když jednáte o smlouvě, vždycky se objeví nějaké spekulace,” řekl Hamilton v Monaku. “Nakonec, pokud se ode mě nedozvíte [nějakou aktualizaci], tak se nic nestane. “Určitá osoba v této tiskové místnosti napsala přinejmenším jednu fámu a možná, že se zrušením Velké ceny Emilia Romagna se možná jen nudí.

Moderátor Miloš Pokorný je hostem nejbližšího živého KOLO na KOLO 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

“Ale můj tým úzce spolupracuje v zákulisí s Toto Wolffem. Jsme téměř na konci přípravy smlouvy a to, že se na to můj tým soustředí a já mohu dělat jen svou práci, je mnohem lepší pozice, než jsem byl předtím. Dříve jsem vyjednával sám a bylo to velmi stresující – takže už to dělat nemusím. Jednání nejsou věci, o kterých bych mohl mluvit, abych byl upřímný. Ale jak jsem řekl, je to poprvé, co nevyjednávám sám. Mám skvělý tým v pozadí, který dělá veškerou práci, takže se mohu plně soustředit jen na práci. Říkám, co chci, a na tom pracujeme – a tak doufám, že v příštích týdnech dojde k oznámení. Můj tým si povídá, v pozadí vede diskuse s Mercedesem a už jsme téměř u konce,” uzavřel Hamilton.

Na otázku, co očekává od týmového kolegy, Charles Leclerc připustil, že by uvítal jezdce Hamiltonova kalibru, ale zopakoval, že je spokojený se současným týmovým kolegou Carlosem Sainzem.

“Rychlý týmový kolega, jako každý, jsme ve Formuli 1 a rádi bojujeme s těmi nejlepšími,” řekl Leclerc. “Tím ale nechci říct, že můj týmový kolega není rychlý – Carlos je extrémně rychlý jezdec – ale vzhledem k tomu, že nejsem ten, kdo rozhoduje, uvidíme. Pokud řeknu ano [přivítat Hamiltona], dovedu si představit, že to bude titulek v každých novinách, ale Lewis je tak neuvěřitelný jezdec a dosáhl toho ve sportu tolik. Každý na startovním roštu bude rád, když bude mít Lewise za týmového kolegu, a každý se od něj hodně naučí. Ale znovu opakuji, že jsem spokojený s tím, kde jsem – a s Carlosem je to skvělý vztah.”

Pokud jde o jeho vlastní smlouvu s Ferrari, která vyprší na konci roku 2024, Leclerc dodal, že pravidelně jedná s předsedou Ferrari Johnem Elkannem o “vizi do budoucna”, ale že do vypršení jeho smlouvy zbývá “ještě hodně času”.