Hamilton se obává: Má Ferrari několikaměsíční náskok ve vývoji?

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton vyjádřil znepokojení nad možnou formou Ferrari. Brit však současně dodává, že absolutně důvěřuje tomu, že mu Mercedes nachystal vítězné auto.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 26. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

Ferrari bylo jedním z prvních předních týmů, které obětovalo loňskou sezonu ve prospěch vývoje letošního vozu. Díky novým pravidlům a nedávným slabším výsledkům také Scuderia mohla využít více času v aerodynamickém tunelu než Mercedes a Red Bull. A podle prvních ohlasů by se to Italům mohlo vyplatit…

„Stále je příliš brzy na to předpovídat, jaké bude pořadí,“ ví Lewis Hamilton. Ale jedním dechem dodává, že: „Dalo by se však předpokládat, že Ferrari vloni moc nevyvíjelo a vše vložilo do letošního auta. Znamená to, že jsou o několik měsíců napřed? Na to si musíme počkat, uvidíme.“

Brit se však neobává toho, že by ani rychlému Ferrari s Mercedesem nestačil. „Proč bych si to vůbec měl myslet? Vyhráli jsme osm Pohárů konstruktérů v řadě. Můj tým chyby nedělá,“ odvětil na otázku, zda se neobává, že by Stříbrné šípy ve vývoji zvolily špatný směr.

„Vždycky existuje riziko, ale my zkrátka nechybujeme. V naší továrně máme velmi inteligentní lidi, věřím jim na sto procent. Ať už začneme s čímkoli, ať už to bude dobré nebo špatné, budeme to řešit. Vždy jsme měli z hlediska vývoje vozu skvělý plán,“ má jasno Hamilton.

Inflace a rozpočtový strop udusí vývojovou kreativitu a flexibilitu