George Russell o víkendu nahradí Hamiltona

George Russell výrazně posílil šance na své první letošní mistrovské body. Je to on, kdo nahradí Lewise Hamiltona, který by pozitivně testován na koronavirus. Russella ve Williamsu nahradí Jack Aitken.

Štítky: George Russell Jack Aitken Mercedes Williams Zveřejněno 2. 12 2020 — Tomáš Richtr

Dosavadní pilot Williamsu bude na okruhu Sachír řídit mistrovský Mercedes F1 M11 EQ Performance po boku Valtteriho Bottase.

„Obrovské díky Williamsu za tuhle příležitost,“ řekl George Russell. „O víkendu budu mít sice jinou kombinézu, ale pořád jsem pilotem Williamsu a budu se radovat z každého jeho dobrého kroku.

Tohle je skvělá šance učit se od nejlepšího týmu v poli a vrátit se jako lepší závodník s větším množstvím energie a zkušeností, které pomohou Williamsu posunout se dál. Velké díky Mercedesu za důvěru.

Hamilton nepojede druhý závod v Bahrajnu, nakazil se koronavirem

Samozřejmě, Lewise nahradit nelze, ale během jeho absence odvedu maximum. Přeji mu co nejrychlejší zotavení.“

Za Russella ve Williamsu zaskočí rezervní jezdec týmu a pilot formule 2 Jack Aitken. V prvním tréninku Velké ceny Štýrska na rakouském Red Bull Ringu nastoupil ve Williamsu FW43. Bývalý člen juniorky Renaultu byl druhý ve formuli GP3 v sezone 2017. Ve formuli 2 získal čtyři vítězství.

„Jsem nadšený šancí debutovat ve formuli 1,“ řekl Jack Aitken. „Jsem také moc rád za George.

Myslím to vážně, když řeknu, že ve Williamsu se cítím jako doma. Získat příležitost pokusit se Williamsu dostat na první body je velmi uspokojující. Budu dělat vše, abych byl připraven, ale upřímně se cítím připraven už od Melbourne.

Přeji Lewisovi rychlé zotavení a Georgovi hodně štěstí.“