Hamiltona bude ve filmu s Bradem Pittem hrát Damson Idris

Po měsících schůzek, konkurzů a dokonce i několikadenních řidičských zkoušek se zdá, že studia Apple, Joseph Kosinski a Jerry Bruckheimer našli svého závodníka, který bude hlavní hvězdou očekávaného závodního filmu ze světa F1. Damson Idris byl vybrán do hlavní role po boku Brada Pitta. Režie se ujal Kosinski.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 13. 04 2023 — GPF1.cz

Kosinski bude svůj zatím nepojmenovaný snímek produkovat společně s Jerrym Bruckheimerem a Chadem Omanem ze společnosti Jerry Bruckheimer Films (Top Gun: Maverick), sedminásobným šampionem Formule 1 Lewisem Hamiltonem prostřednictvím jeho společnosti Dawn Apollo Films a Plan B, přičemž výkonným producentem bude Penni Thow, generální ředitel společnosti Copper.

Producenti se s uchazeči o roli setkávali již v listopadu, přičemž Kosinski, Bruckheimer a manažeři společnosti Apple se setkali s desítkami herců. Na začátku roku se seznamy zúžily na hrstku herců, přičemž Idris se dostal do finálního výběru. Kromě řady kamerových zkoušek museli herci také prokázat, že mají předpoklady zvládnout intenzivní scény s řízením aut a v lednu prošli řadou řidičských testů. Kosinski si potrpí na používání přirozených efektů poté, co se podobnou cestou vydal, když své herce posadil do skutečných stíhaček pro film Top Gun: Maverick; doufá, že se mu to podaří i v případě závodních vozů formule 1 v jeho filmu.

Zatím nepojmenovaný snímek sleduje Pitta v roli závodníka, který se vrací z důchodu, aby se stal mentorem mladšího jezdce a jako jeho týmový kolega mu pomohl k výsledkům a slávě.

Společnost Apple získala práva v rámci jedné z největších dohod za rok 2022. Cena se pohybuje v rozmezí 130-140 milionů dolarů, a to před započtením nadstandardních odměn. To jej řadí mezi největší dohody uzavřené v loňském roce, které se zdají být dokonale vhodné pro streamery, kteří potřebují obsah, ale stále se rozvíjejí.

Idris na scénu vstoupil svou uznávanou rolí v seriálu Sněží! Právě měla premiéru poslední sezóna tohoto seriálu a on se poohlížel po další velké roli, jakmile se mu uvolnil harmonogram. Nedávno jsme ho mohli vidět také v seriálu Roj od Amazonu.