Hamilton získal schopnosti superhrdinů

Lewis Hamilton byl na Interlagosu pokropen živou vodou a s blížícím se koncem sezony motivuje celý tým k vyždímání veškerých zbývajících sil. Tvrdí to alespoň Britův šéf Toto Wolff.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 21. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Obhájce titulu mistra světa vede závěrečný útok na Maxe Verstappena. Hamilton působivým stylem vyhrál závod v Brazílii a nyní si podmanil také Katar. Díky těmto triumfům se pilot Mercedesu postaral o snížení bodové ztráty z 19 na pouhých 8 bodů.

Německý tým o své formě na okruhu Losail před víkendem značně pochyboval. Toto Wolff je přesvědčen, že za Hamiltonovou aktuální formou může diskvalifikace, kterou obdržel v Brazílii. Od té doby je Brit extrémně motivovaný.

„V sobotu na Interlagosu se v něm probudil velmi bojovný lev. Nyní jezdí na absolutní hraně a ke všemu přistupuje velmi chladnokrevně. Řekl bych, že od Brazílie máme v týmu toho starého a velmi motivovaného Lewise.

Xiaomi bude vyrábět vlastní elektromobil

Když dojde na lámání chleba a k nepřízni osudu, Lewis získá něco, co nazývám superhrdinské schopnosti. V Brazílii právě k této jedné nepřízni osudu došlo a od té doby je Lewis extrémně motivovaný,“ vychvaluje svého pilota Wolff.

Rakouský manažér se také vyjádřil k závodu v Losail, který byl z pohledu Mercedesu lehčí než obvykle. „Hodně nám pomohla Verstappenova penalizace, která udělala závod o něco přímočařejším. Lewis byl schopen kontrolovat tempo a držet si pohodlný náskok.

Celý závod byl o tom, abychom neudělali chybu a dovezli auto na prvním místě, což se nám naštěstí povedlo a získali jsme velmi důležité body,“ uzavřel velmi šťastný šéf Mercedesu.