Hamilton: Z Verstappenovy dominance nejsou fanoušci nadšení

Přestože do konce roku zbývá ještě šest závodů, Max Verstappen má už při nadcházejícím podniku v Singapuru šanci získat mistrovský titul. Taková dominance podle jeho rivala Lewise Hamiltona ale není dobrá pro sport.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 30. 09 2022 — Lukáš Štěrovský

Letošní sezona je velkým kontrastem oproti loňsku, kdy spolu dva výše jmenovaní bojovali až do závěrečného kola posledního závodu. „Rozhodně soucítím s fanoušky, protože pro všechny, a dokonce i pro nás loni, když se jelo až do konce, to bylo intenzivní. Nikdy není dobré, když sezona, respektive boj o titul, skončí předčasně,“ má jasno Lewis Hamilton.

Ten současně přiznává, že i jeho dominantní léta nebyla z diváckého hlediska ideální. „Pro mě jako jednotlivce to dobré bylo, pro sport to ale není kdovíjak velkolepé. Takže jsem vděčný za situace jako v roce 2008 nebo loňský rok. Doufejme, že do budoucna to bude o něco lepší,“ dodává pilot Mercedesu.

Ten však nikdy nedokázal získat titul s takovým předstihem, jako to nyní může zvládnout Verstappen. Brit byl korunován mistrem nejdříve tři závody před koncem sezony, fakticky je tak Nizozemec mnohem dominantnější než Hamilton.

„Opravdu nevím, co se stane,“ odpověděl jezdec Red Bullu na otázku, zda bude jeho nadvláda pokračovat i příští rok. „Momentálně máme silné auto. Ne dokonalé, ale jsme tomu blízko, což nám pomáhá,“ libuje si.