Hamilton vyčinil synovcovi za šaty pro princeznu. Teď se omlouvá

Lewis Hamilton zveřejnil video ze svého rodinného soukromí, které obsahovalo komentář, jehož právě teď lituje. Aniž by tušil, čeho se dopouští, zkritizoval svého synovce za to, co si obléká pro vánoční atmosféru. S dodatkem, že kluci přeci neoblékají šaty princezen. V době extrémní korektnosti se na Hamiltona sesypala vlna kritických komentářů a od té doby se jen omlouvá.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 27. 12 2017 — GPF1.cz

„Zrovna teď jsem velmi smutný,“ říká Lewis Hamilton ve videu, které publikoval na svém Instagram účtu, než jej smazal. „Podívejte se na mého synovce,“ než Hamilton začne komunikovat právě k němu. „Proč máš na sobě šaty princezny? To si bereš na Vánoce? Proč si na Vánoce bereš šaty pro princeznu? Kluci šaty pro princeznu nenosí!“

Pod palbou kritiky, kterou podpořila zejména britská média, se ale o den později Hamilton rozhodl video smazat a omluvit.

„Včera jsem si hrál se svým synovcem a došlo mi, že má slova byla nevhodná, a proto jsem se rozhodl příspěvek smazat. Nikomu jsem neměl v úmyslu ublížit nebo někoho urazit. Miluji, když můj synovec má svobodu vyjádřit se, tak jako bychom měli mít všichni ostatní.

Za své chování se velmi omlouvám, protože není přijatelné, ať už dotyčný pochází z jakýchkoli poměrů, aby někoho odsouval na okraj společnosti nebo škatulkoval. Vždycky jsem podporoval to, aby každý žil svůj život přesně podle svého uvážení a doufám, že mi bude tato chyba úsudku odpuštěna.“

Lewis Hamilton byl výše uvedeným příběhem konfrontován se současnou érou popularizace genderové neutrality a výrazných proudů bojujících za ignorování rozdílů mezi mužským a ženským pohlavím. Hamiltonova situace je o to prekérnější, že právě on sám se vyznačuje principy chování odlišujících se od většiny. Nedávno byl sám zkritizován za volbu svého oblečení na galavečeru FIA.

Milano 👌🏽

Příspěvek sdílený Lewis Hamilton (@lewishamilton),

Hamilton přišel ve vkusném, luxusním outfitu. Kritice se stejně nevyhnul

Diskuse k článku

Napsat komentář