Hamilton: Vettel nechce být mým kolegou

Lewis Hamilton odmítá, že by Sebastian Vettel mohl přestoupit k Mercedesu. Němec by prý neopustil zázemí, které si ve Ferrari vybudoval, navíc netouží po tom, stát se Hamiltonovým kolegou.

1 Štítky: Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 24. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

S ohledem na to, že Vettel s Ferrari (stejně jako Bottas u Mercedesu) nemá stále platnou smlouvu na příští rok, se několikrát spekulovalo o možném Němcově přestupu po bok Lewise Hamiltona. Podle Brita je ale něco takového zhola nemožné.

„Myslím, že je nepravděpodobné, aby se Vettel objevil u Mercedesu. Nemyslím, že chce být mým týmovým kolegou. Vím to,“ prohlásil Hamilton na čtvrteční tiskové konferenci. „Jsem pro to závodit s kýmkoliv. Závodění proti nejlepším pilotům světa je skvělá věc. Vettel by ale nechtěl být v týmu se mnou, protože by nebyl v pozici, jakou má teď u Ferrari, co se týče způsobu fungování stáje,“ naznačil Brit, že Ferrari závodí takříkajíc ve prospěch Vettela.

Hamilton naopak nemá nic proti Bottasově setrvání u Mercedes. Vlastně spíše naopak. „Poslední závod byl pravděpodobně jeden z nejlepších příkladů toho, jak skvělý je náš současný tým. Na začátku sezony jsem já osobně nic neměnil. V týmu je ale nový element, který funguje. Nevěřím, že někdo z týmu nebo vedení je nespokojený se současnou situaci, takže bych jen těžko hledal důvod, proč by to chtěli měnit.“

A jak svou budoucnost vidím sám Vettel? „Nevím, kdy můžete očekávat novinky. Uvidíme. V nějakém bodě určitě přijdou, teď ale nic nemám. Teď se nechci soustředit na zprávy, ale na závody. Stejné to bude i další víkend. Nečekal bych nic v nadcházejících dvou týdnech,“ radí čtyřnásobný šampion médiím i fanouškům.

Pokud ve Scuderii zůstane, bude v příštím roce opět spolupracovat s Kimim Räikkönenem. Měl Vettel nějaký vliv na prodloužení Finovy smlouvy? „Na stupnici od nuly až do deseti… nikdy neříkejte deset. Chtěl bych říci nula, protože když se mě tým zeptal, odpověděl jsem samozřejmě, že bych rád, aby Kimi zůstal. Nemám s ním žádný problém.

Jak to ale ovlivnilo tým, na to se musíte zeptat Maurizia (Arrivabeneho, šéfa stáje, pozn. red.). „Není třeba diskutovat o Kimiho rychlosti nebo talentu. Je hezké vidět, že tým si váží toho, co dělá v zákulisí. Spolupráce s ním je přímočará. Každý, kdo ho zná, ví, že jeho osobnost je stejná. Je to dobré spojení,“ uzavírá Vettel.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton: Vettel nechce být mým kolegou”

  1. trencherman napsal:

    Tak to je jasné, že k Mercedesu nechce. Vettel dokáže vyhrávat jedině tam, kde celý tým hraje na něj a týmový kolega mu v nevděčné pozici bez šance na vlastní úspěch pomáhá. Hamilton je závodník a nikdy by nejezdil pouze pro podporu Vettela. Navíc jsem přesvědčen, že Hamilton je lepší než Vettel. Jediný způsob jak dostal Vettela do Mercedesu je konec Hamiltona, nebo extrémní přeplacení. Pro prachy by se Vettel šance na titul i vzdal 😉

Napsat komentář