Hamilton: Vettel je větší výzvou než Rosberg

Úřadující vicemistr Lewis Hamilton v letošní sezoně nachází pro Ferrari, potažmo Sebastiana Vettela jen slova chvály. V posledním rozhovoru mimo jiné prohlásil, že souboj s Vettelem je pro něj už teď větší výzvou, než bylo závodění s Nikem Rosbergem.

2 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 28. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Header-1000x200-01

Hamilton a Rosberg spolu strávili celkem čtyři sezony u Mercedesu jako týmoví kolegové. Brit ze souboje vyšel vítězně poměrem 3:1, když se Rosberg dočkal triumfu až v sezoně 2016, po které ukončil kariéru. Hamilton však po australské Grand Prix prohlásil, že závodění s Rosbergem v loňském ročníku nebylo takovou výzvou jako souboj s Vettelem v Melbourne.

„Rozhodně je to tak. Myslím, že letos na vrcholu uvidíme nejlepší jezdce. Pochopitelně by bylo skvělé, kdyby tam byl ještě Fernando, ale nevypadá to, že by k tomu mělo brzo dojít. Alespoň máme Sebastiana, skvělého jezdce se čtyřmi tituly. Jsem opravdu vděčný za možnost souboje s ním a Ferrari, je to skvělé.

Na dráze jsme spolu zatím mockrát nezávodili, ale vždy jsme měli vztah založený na vzájemném respektu. Myslím, že mezi námi je hodně respektu, který bude ještě narůstat,“ má jasno Lewis Hamilton. Ten jde do nové sezony s extra porcí motivace navíc.

„V zimě jsem to dělal to samé, co každý rok. Přijde mi, že lidé odsuzují věci, které vidí,“ naráží Brit na svůj aktivní život mimo dráhu. „Vloni jsem přijel na první závod fit, byl na pole position stejně jako předchozí čtyři závody v Austrálii,“ odmítá fakt, že by jeho uvolněný styl života ovlivnil loňský šampionát, kdy zejména v jeho začátku na Rosberga nestačil.

„Pokaždé jsem fit a připravený. Nedělám nic, co by odvádělo moji pozornost od závodění a ani letos v tom nepřestanu. Poslední rok jsem zažil fantastickou a těsnou bitvu. Samozřejmě jsem chtěl vyhrát více než kdy jindy. Jestliže jste si ale vloni mysleli, že jsem byl hladový po vítězství, letos je má touha dvakrát tak velká. Jsem připravený,“ tvrdí pilot Mercedes.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Hamilton: Vettel je větší výzvou než Rosberg”

  1. Lukáš Štěrovský napsal:

    Díky, opraveno. 😉

  2. Kulhy napsal:

    Mala chybka…. Hamilton byl s Rosbergem v Mercedesu 4 roky a vyhral pomerem 3:1…. zapomneli jste na rok 2013 😉

Napsat komentář