Hamilton to nechce zakřiknout, ale v titul věří

Hamilton přiznal, že loňský rok byl náročný, ale letos si vše užívá.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 3. 09 2015 — Marie Tomšíková

Lewis Hamilton věří, že jeho impozantní forma v letošní sezóně formule 1 přinese ty nejlepší výsledky, ale nechce nic zakřiknout.

Pilot Mercedesu získal deset pole position zatímco jeho týmový kolega Nico Rosberg jen jedu. V minulém roce byla situace zcela opačná, za celou sezónu Rosberg získal dvanáct pole position a Hamilton sedm. Britský pilot si dokázal vybudovat slušný náskok, získal šest vítězství a další čtyři umístění na stupních vítězů.

„Pořád se snažím zlepšovat, je to proces, který nikdy nekončí. Vždy budu jezdit dobře, ale musím pokračovat v tvrdé práci. Můj cíl pro letošní rok byl trochu vyladit výkony v kvalifikacích a zdá se, že jsem svůj cíl úspěšně splnil. Není to tak, že bych byl v loňském roce špatný, vždy jsem byl rychlý, ale z mé strany to chtělo více agresivní jízdu.“

Hamilton připustil, že rok 2014 byl „psychicky náročný“, trápily ho problémy se spolehlivostí a střety s Rosbergem při závodech i mimo trať. Ale v této sezoně auto funguje na výbornou – oba jezdci dokončili každý závod na bodech.

„Být na vysoké úrovni přirozeně neznamená vítězství. V minulosti se už několikrát stalo, že auto, které bylo nejlepší, nevyhrálo. Stále nic není jisté a může se stát cokoliv. Loňský rok byl hodně náročný po všech stránkách, měl jsem i trochu smůlu. Strávil jsem hodně času analyzováním chyb a myslím, že jsem se hodně zlepšil. Letos si všechny jízdy užívám, necítím žádný tlak. Vím, že letos mám skvělou formu, a jsem schopen ji využít.“

Diskuse k článku

Napsat komentář