Hamilton v Singapuru věřil ve vítězství

Lewis Hamilton byl překvapen, po nepřesvědčivých výkonech v trénincích i v kvalifikaci, schopností svého vozu držet krok s jezdci na čele závodu. Při první zastávce v boxech přezul na pneumatiky tvrdší specifikace a propracoval se až na čtvrté místo. Jezdci před ním naopak jezdili na pneumatikách měkčí specifikace. To mu mělo v pozdějších fázích závodu zajistit výhodu. K tomu ovšem již…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 20. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Lewis Hamilton byl překvapen, po nepřesvědčivých výkonech v trénincích i v kvalifikaci, schopností svého vozu držet krok s jezdci na čele závodu. Při první zastávce v boxech přezul na pneumatiky tvrdší specifikace a propracoval se až na čtvrté místo. Jezdci před ním naopak jezdili na pneumatikách měkčí specifikace. To mu mělo v pozdějších fázích závodu zajistit výhodu. K tomu ovšem již nedošlo, technická závada donutila Hamiltona ze závodu odstoupit.

„Auto jelo velmi dobře, jel jsem na tvrdší směsi, kluci vepředu měli měkčí směs. I tak jsem v pohodě jejich tempu stačil. Vypadalo to dobře. Chystal jsem se zrychlit, ale pak jsem přišel o výkon. Doufal jsem, že se závadu podaří rychle odstranit, ale nestalo se tak. Z boxu mi technici radili, co všechno mám zkusit, ale nemělo to žádný efekt. Když mě pak předjeli i oba jezdci týmu Manor a já byl poslední, rozhodli jsme se ze závodu odstoupit,“ řekl Hamilton.

Rosberg dojel v závodě čtvrtý. Odstup na Hamiltona v bodovém pořadí jezdců se zmenšil na 41 bodů. Hamiltona to nijak netrápí. Filozoficky poznamenal, že dokud nemusel ze závodu odstoupit, stejně byl opět rychlejší než jeho kolega z týmu.

„Přijel jsem do Singapuru, odjezdil jsem tu tréninky a dal jsem do toho vše, kvalifikaci jsem zajel lépe než můj týmový kolega. I v závodě jsem byl rychlejší. Pro tým tento víkend úspěšný nebyl. Jsem si ale jist, že se to zase změní,“ dodal Hamilton.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Singapore

Diskuse k článku

Napsat komentář