Hamilton v sedmém nebi, Bottas měl štěstí

Mercedes na Silverstonu dokázal dosáhnout na double.

Štítky: GP Velké Británie Mercedes Zveřejněno 16. 07 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton je nadšený ze svého pátého vítězství v domácí Velké ceně Velké Británie. Završil tak podařený víkend, když na Silverstonu dominoval kvalifikaci a v neděli samotnému závodu. Díky smůle hlavního soupeře Sebastiana Vettela, kterého kolo před cílem postihl defekt, navíc snížil svoji ztrátu na čelo šampionátu z dvaceti bodů na jeden jediný.

„Tým o tomto víkendu odvedl výjimečnou práci,“ radoval se Hamilton. „Auto bylo skvělé, v podstatě bezchybné, jsem tak hrdý na všechny v továrně. Také Valtteri odvedl výjimečnou práci, když se dotáhl z devátého místa, takže to pro náš tým byl perfektní víkend.

Já jsem byl vpředu, dobře jsem odstartoval a pak jsem byl schopen kontrolovat náskok mezi mnou a Kimim (Räikkönenem) a kousek po kousku jsem ho navyšoval. Měli jsme v plánu stavět v 19. kole nebo tak nějak, ale já jsem byl schopen to kousek po kousku posouvat a na konci jsem měl slušný náskok, takže jsem kontrolovat těch dvanáct až čtrnáct sekund, které jsem měl na Kimiho.“

Hamilton prozradil, že v závěru raději zvolnil, když se dozvěděl o problémech Räikkönena s Vettelem, měl ale dostatečný náskok na to, aby si něco takového mohl dovolit.

„Slyšel jsem, že na konci došlo k nějakým defektům,“ řekl. „Moje pneumatiky se drolily a trochu vibrovaly, tak jsem jel v posledních kolech na jistotu, jelikož jsem věděl, že někteří mají problémy.

Když jsem projel cílem, mohl jsem jet klidně dál, o tomhle víkendu jsme měli opravdu velkou rezervu, viděli jste ty ovace… Ta podpora je úžasná, jsem rád, že déšť nepřišel… Všechny ty vlajky, ta podpora, ta energie byla neuvěřitelná.“

Týmový kolega Valtteri Bottas má za sebou úspěšnou stíhací jízdu. Kvůli výměně převodovky byl nucen startovat devátý, brzy se ale posunul na páté místo. Ve strategické bitvě pak překonal Sebastiana Vettela a Maxe Verstappena, než se posunul na druhou pozici po Räikkönenově defektu.

„Pro nás jako tým to byl opravdu perfektní víkend, když zvážíme okolnosti,“ řekl Bottas. „Je prostě úžasné, co jsme dnes dokázali, auto se tak dobře ovládalo, bylo opravdu rychlé, tým pro nás pro oba, mě i Lewise, zvolil perfektní strategii.

Startoval jsem na měkkých pneumatikách, musel jsem na nich jet opravdu dlouho a to jsme ještě první stint docela natáhli, protože všechno pořád vypadalo dobře. Ke konci jsme na čerstvých superměkkých gumách byli opravdu rychlí. Předjel jsem Sebastiana, přiblížil jsem se ke Kimimu, ale myslím, že byl příliš daleko na to, abych dojel druhý, takže jsem měl štěstí.“

Diskuse k článku

Napsat komentář