Proč Hamilton v Rusku ztrácel?

Lewis Hamilton prý tuší důvody velkého výkonnostního propadu v ruské Grand Prix. Situaci přirovnal té z loňského závodu v Baku.

Štítky: GP Ruska Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 30. 04 2017 — Josef Nekvinda

Před příjezdem do Soči to měl být podle odhadů on, kdo bude v boji o vítězství nahánět Sebastiana Vettela. Že je ale něco v nepořádku, to už poodhalily páteční tréninkové jízdy. Brit se navíc po většinu víkendu pral se svým vozem v závěrečném sektoru trati, netrefoval nájezdy zejména do zatáčky číslo 13, často šlapal na brzdy více, než by svědčilo jeho pneumatikám.

Pak přišel relativní neúspěch v kvalifikaci a nezvyklé čtvrté místo na startu nedělního závodu, který se nevyvedl už vůbec. Co ale stálo za nevydařeným vystoupením, po němž vzrostl Vettelův náskok na čele šampionátu na třináct bodů? Samotný Hamilton prý zná příčiny.

„Byl to velmi náročný víkend. Ani si nevzpomínám, kdy jsem zažil podobně těžký víkend. Ten poslední, na který bych si vzpomněl, byl zřejmě v Baku. Každopádně jsem nebyl dostatečně rychlý, nedokázal jsem auto dostat do fáze, kdy bych se s ním cítil pohodlně. V závodě se pak přehřívalo, takže jsem se musel spokojit se čtvrtým místem. Po pár odjetých kolech jsem uvízl tam, kde jsem startoval,“ komentoval průběh závodního víkendu.

Na otázku, zda tuší, co způsobilo ony komplikace, reagoval: „Během závodu jsem na to přišel, ano. Skrze svou rychlost vím, v čem to bylo. Pro ten příští se to pokusím vyřešit. V minulosti se nám tu dařilo a já si přál, abych to mohl bodově potvrdit. Držel jsem se, dělal maximum.“

Nejdůležitější událostí závodu byl zcela jistě start. Moment, který se odehrál bezprostředně poté, kdy byl Hamilton sevřen mezi vozy Kimiho Räikkönena a Daniela Ricciarda, zaváněl malérem.

„Po pravé ruce jsem měl Kimiho, ten mě tlačil nalevo a já upřímně ani nevěděl, že tam byl Daniel. Pokud jsem si dobře vědom, tak se to naštěstí obešlo bez poškození. Každopádně tento víkend jsem nebyl dost rychlý,“ popisoval situaci Hamilton, který v cíli gratuloval svému kolegovi k jeho prvnímu triumfu v F1.

Diskuse k článku

Napsat komentář