Hamilton v Monaku kritizoval tým, nyní toho lituje

Pilot Mercedesu byl po Velké ceně Monaka, ve které dojel sedmý, evidentně rozčarovaný a svůj tým kritikou rozhodně nešetřil. Nyní se Hamilton za onou situací znovu ohlédl a připustil, že se ke svému týmu měl chovat lépe a vše s ním prošetřit za zavřenými dveřmi. O aktuálním tématu ‚flexi‘ zadních křídel moc mluvit nechce.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 3. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Monako bylo závodem, který se vymykal standardům letošní sezony. Místo toho, aby bojovaly o vítězství se Mercedesy spíše trápily. Zvedlo se naopak Ferrari a také McLaren zásluhou Landa Norrise.

V Monaku navíc vyhrál Hamiltonův největší rival v boji o letošní titul mistra světa Max Verstappen, který si tak připsal své druhé vítězství v sezoně. Sedminásobný šampion místo toho v kvalifikaci dojel sedmý a v závodě skončil rovněž na sedmé příčce.

Díky Britovu špatnému výsledku v ulicích Monte Carla se Verstappen navíc dostal do čela průběžného mistrovství světa. Také Red Bull se ujal vedení v Poháru konstruktérů, poprvé od sezony 2013!

„Dnes jsme ztratili opravdu hodně bodů. Je to vina opravdu špatného výkonu týmu, jsem tím trochu překvapen. Já osobně jsem se ze závodu nic nového nenaučil, ale tým rozhodně ano,“ uvedl po skončení závodu Hamilton.

Pilot Mercedesu však před víkendem v ázerbájdžánském Baku připustil, že vzniklou situaci mohl zvládnout daleko lépe.

„Myslím, že nastávají situace, ve kterých člověk řekne něco, co nechtěl. Konstruktivní kritika je ale dobrá věc, pokud je za zavřenými dveřmi týmu, a to jsme udělali až potom.

Řekl bych, že v Monaku nebyl na vině nikdo konkrétní. Ve zkratce šlo o domino efekt špatných rozhodnutí, která jsme v průběhu víkendu učinili, i já jsem byl ve finále součástí tohoto rozhodovacího procesu.

Víme, že jsme mohli být lepší, ale jeden závod nás rozhodně nedefinuje. Jak jsem kdysi řekl, vyhráváme jako tým a prohráváme jako tým, na tom se nic nemění. Budeme dál tlačit a doufat, že věci už budou snazší a my lepší,“ zhodnotil Hamilton závod v Monaku.

Sedminásobný šampion se nyní plně koncentruje na nadcházející podnik sezony, Velkou cenu Ázerbájdžánu. Mercedes zde vyhrál tři z celkových čtyř závodů, také proto Hamilton doufá, že po hořké porážce v Monaku se Černé šípy vrátí do svého původního tempa.

„Je to zase trochu jiný okruh s jinými požadavky. Samozřejmě bude jiná i teplota vzduchu, a to sehraje také svou roli. Řekl bych proto, že nás zde čeká jiná výzva, ale nemyslím si nutně, že na tom budeme podobně jako v Monaku,“ předpovídá druhý muž v šampionátu.

Kauza ‚flexi‘ zadních křídel

Jedním z hlavních témat před GP Ázerbájdžánu je kauza ‚flexi‘ zadních křídel, která na dlouhých a rychlých rovinkách v Baku představují potenciální nemalou výhodu týmů, které tato křídla užívají.

Pilot Mercedesu se očividně k tomuto tématu nechtěl úplně vyjadřovat.

„Myslím, že bez ohledu na to, co si myslím, se stejně nic nezmění. Nechci se svým názorem dostávat do titulků různých médií. Slyšel jsem o tom, hovořil jsem o tom a faktem je, že tyto týmy stejně prošly testy.

Na rovinkách je to výhoda a pomůže vám to získat docela dost času. My se v týmu pokusíme udělat to nejlepší s tím, co máme. Doufám, že budoucnost bude lepší, co se těchto druhů věcí týče,“ uzavřel Hamilton.