Hamilton uznává, že se před začátkem sezony mýlil

Sedminásobný šampion se vyjádřil ke svému prohlášení před začátkem letošní sezony. V něm Hamilton tehdy uvedl, že jeho tým nedělá chyby. Po čtyřech závodech letošního šampionátu Brit své stanovisko přehodnocuje…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 1. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Už během předsezonních testů v Barceloně se objevovaly spekulace, že je Mercedes se svým vozem v problémech. Hamilton na tato slova reagoval tak, že je popřel a zdůraznil, že jeho tým chyby nedělá a má pro rok 2022 nejvyšší ambice.

Stříbrné šípy ale aktuálně bojují spíše sami se sebou než o nejvyšší příčky. Pomyslnou korunu těmto problémům nasadil závod v Imole, kde Hamilton dojel na neutěšujícím třináctém místě a nezmohl se na žádný posun vzhůru.

„Je to těžké, nebudu lhát. Jsme v tom ale společně, nejde jen o mě, ne? Jsme tým a aktuální situace je náročná pro každého z nás. Vyhráváme a prohráváme jako tým. Nyní musíme jen čelit tomu, co nás ještě čeká.

Před sezonou jsem uvedl, že chyby neděláme a že jsme na dobré cestě. I když týmu nadále bezmezně věřím, musím uznat, že i my se chyb dopouštíme. Ano, musím své dřívější vyjádření přehodnotit,“ rozpovídal se Hamilton.

I přes problémy, které monopost W13 Mercedesu způsobil, doufá pilot Mercedesu ve světlo na konci tunelu. „Budeme pokračovat v tom, co děláme. Musíme tvrdě pracovat a snažit se naší celkovou úroveň zvednout.

Ani náhodou nejsme tam, kde bychom chtěli být. Jak jsem řekl, musíme neustále pracovat a porozumět našemu autu, to je cesta. Věřím, že to s týmem prolomíme, do té doby je ale nutné, abychom pokračovali v tvrdé práci,“ pokračoval sedminásobný šampion.

Na závěr se pilot Mercedesu rozloučil slovy, že šampionát už rozhodně není ambicí a je daleko důležitější nyní pochopit aktuální vůz a pro další sezony se z nynějších chyb poučit. Mercedes se ale nevzdává, už v Miami by rád nasadil rozsáhlé vylepšení.

Renault láká na vodíkový model