Hamilton uznává: Red Bull dává tvrdé údery

Max Verstappen vyhrál úvodní dva tréninky na GP Štýrska a zatím se jeví jako mírný favorit i pro nedělní závod. Lewis Hamilton nelehkou situaci zjevně pociťuje a připustil, že rudí býci umí opravdu tvrdě udeřit.

Štítky: GP Štýrska Lewis Hamilton Mercedes Red Bull Zveřejněno 26. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Obhájce titulu mistra světa v obou trénincích skončil za svým rivalem z Red Bullu. Hamiltonova průměrná ztráta činila něco okolo 0,3-0,4s, a i když se jedná pouze o tréninky, které je nutno brát s rezervou, tým nápojového giganta se také zde ukazuje ve velmi solidní formě.

Pravdou ovšem je, že Britovo nejrychlejší kolo bylo anulováno, jelikož se dopustil překročení limitů trati, jinak by byl jeho čas z odpoledního programu nejrychlejší. I tak je pilot Mercedesu přesvědčen, že je to opět Red Bull, který má mírně navrch.

„Během dnešního večera udělám všechno proto, abychom se v průběhu víkendu vydali správným směrem a abych se cítil v autě komfortně. Nejsem si jist, zda na ně (Red Bull) skutečně ztrácíme přes 0,4s. Mé nejrychlejší kolo bylo totiž smazáno.

Proto si myslím, že jsme si mnohem blíže, ale to se dozvíme až zítra v kvalifikaci. V závodním tempu budou ale velmi silní. Nyní jsou u Red Bullu v té fázi, kdy udávají tempo a dávají nám tím tvrdé údery. Musíme se proto postarat o to, abychom jim to v neděli vrátili.“

Hamilton přes týden pracoval naplno, aby se vrátil do formy

V průběhu sezony zatím platí, že Red Bull má nad Mercedesem výhodu hlavně v kvalifikacích, v neděli jsou však černé šípy na tom o něco lépe a tempu rudých býků stačí. Hamilton se tentokrát i v jízdě na jedno kolo necítil špatně.

„V trénincích to nebylo úplně špatné, v autě jsem se cítil lépe než v posledních několika závodech. Víme ale, že zde bude velmi těžké Red Bull porazit, protože zatím nejeli na hraně a nevíme, s čím zítra přijdou.

Aktuálně jsem ale relativně spokojený s tím, kde jsme. Přes týden jsem pracoval naplno, abych lépe pochopil, kde mohu na vůz více tlačit a kdy ne. Doufám, že se tato tvrdá práce co nejdříve vyplatí,“ uvedl po pátečních trénincích Hamilton.