Hamilton už tohle nechce zažít, na Kanadu bude připravena náhrada

Sedminásobný šampion během Velké ceny Ázerbájdžánu trpěl ve svém monopostu. Pilot Mercedesu popsal závod v Baku jako ‚nejbolestivější ze všech‘, když musel čelit silnému poskakování a v důsledku toho i bolestem zad.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 12. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton skončil v Baku na čtvrtém místě a dojel si tak pro nejlepší výsledek od závodu v australském Melbourne, kde také skončil čtvrtý. Radost mu ale překazilo až příliš výrazné skákání vozu, kterým W13 trpí.

V cíli Velké ceny se Hamilton jen sotva vydrápal z monopostu a poté dlouhou dobu seděl na systému Halo a držel se za záda. Britský závodník si už během závodu (zhruba od poloviny) stěžoval na silnou bolest zad.

„Byl to rozhodně ten nejbolestivější závod, který jsem zažil. Byla to opravdu hodně bolestivá zkušenost a udělám vše proto, abychom se tomu v budoucích závodech vyhnuli. Skákání auta bylo tentokrát až moc silné a nedalo se to skoro uřídit.

Chvíli jsem si snad i myslel, že narazím do zdi. Během závodu jsem zažil pár momentů, kdy jsem opravdu pochyboval, kde se nacházím. Byla to opravdu velmi zvláštní zkušenost,“ uvedl Hamilton krátce po závodu.

Sedminásobný šampion dále pokračoval slovy, že má nyní obavy pokaždé, když nastupuje do monopostu. Kvůli častým a silným bolestem zad začal Hamilton podstupovat kryoterapii, tedy léčbu, ve které je tělo na krátkou dobu vystaveno extrémně nízkým teplotám.

„Kvůli bolestem jsem začal podstupovat kryoterapii. Do místnosti chodím pravidelně na čtyři minuty a je tam opravdu velká zima. Dělám to pravidelně, protože věřím, že mi to skutečně pomáhá a rychleji tak regeneruji.

Během té chvíle dělám několik lehkých pohybů, například se jen protahuji nebo chodím po místnosti. Rozhodl jsem se tak kvůli lidem v týmu, kteří na mě spoléhají, že jim dovezu body. Je to náročné, protože takhle fyzicky špatně jsem na tom ještě nebyl,“ přiznal Hamilton.

Šéf týmu Toto Wolff připustil, že počítá s eventuálním nahrazením Lewise Hamiltona v Kanadě.

Volkswagen spustil online prodej svých automobilů