Hamilton už neplánuje odchod do důchodu ani přestup k Ferrari

Brit přiznal, že neplánuje v blízké době opustit formuli 1 a chce dosáhnout spolu s týmem Mercedes dalších úspěchů.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 7. 08 2019 — Lukáš Podstata

Pilot Mercedesu je momentálně na cestě za svým šestým titulem v královně motosportu. Po velké ceně Maďarska má solidní náskok 62 bodů před svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem.

Hamilton letos v lednu oslavil 34. narozeniny. Někteří jezdci by po dosažení takového věku, pomalu začali přemýšlet o ukončení své jezdecké kariéry – na podobné téma v minulosti samotný Hamilton několikrát zavedl řeč. Teď se však zdá, že otočil.

„Jednoho dne budu muset přestat, ale momentálně se cítím fantasticky jak fyzicky, tak mentálně. Neplánuji v brzké době skončit. Pořád je tu spousta milníků, které můžu já nebo tým získat,“ sdělil pilot deníku The Guardian.

Hamilton je v hybridní éře spojen s Mercedesem, ve kterém dokázal získat několik mistrovských titulů. „Byla to prozatím fenomenální jízda. První vítězství jsme si připsali v Maďarsku roku 2013 a od té doby jsme stále silnější a silnější. Většina lidí zde pracuje od doby, kdy jsem do Mercedesu přestoupil. To mě motivuje pokračovat dál v tvrdé práci,“ uzavírá spokojený Hamilton.

V souvislosti s ním se sem tam objeví spekulace o možném přestupu do Ferrari. Většinou se ale jedná o nepodložené informace. Navíc podle italského experta Giorgia Terruzziho by něco takového nebylo možné, jelikož Scuderia do budoucna sází na Charlese Leclerca.

„Ferrari nechce Hamiltona ani Verstappena, zvolilo si Leclerca. Pokud jste přesvědčení, že už máte v týmu světového šampiona, nechcete k němu dalšího jezdce, který by vyžadoval status jedničky,“ tvrdí novinář.

Lewis Hamilton po vítězství na Hungaroringu.

Diskuse k článku

Napsat komentář