Hamilton už nechce těsné souboje s Rosbergem

Lewis Hamilton se v závodech chce vyhnout těsným soubojům s Rosbergem. Náskok Mercedesu nechce přeceňovat, soupeře v boji o titul vidí i jinde.

10 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 4. 05 2014 — Filip Fikejz

Lewis Hamilton se v závodech chce vyhnout těsným soubojům s Rosbergem. Náskok Mercedesu nechce přeceňovat, soupeře v boji o titul vidí i jinde.

Lewis Hamilton by už nechtěl opakovat tak těsnou bitvu, jakou měl se svým týmovým kolegou Nikem Rosbergem v Bahrajnu, kde si spolu několikrát vyměnili pořadí a jejich rozdíl v cíli jen těsně přesáhl sekundu. Mistr světa z roku 2008 vyhrál poslední tři závody, ale pod největším tlakem byl právě na okruhu Sakhir. V Číně se proto snažil zajistit si co největší náskok.

„Nico bude nesmírně rychlý v každém závodě, do kterého půjdeme,“ uvědomuje si Angličan. „Byl jsem odhodlán zajistit, abychom v Číně nebyli tak blízko sebe jako v Bahrajnu. Měl jsem podobný pocit jako v Malajsii.“

Hamilton chce pochopitelně pokračovat v současném vítězném trendu, nicméně šampionát stále vede Rosberg, který vyhrál v Melbourne, kde Angličan odstoupil s technickou závadou. „Ve sportu je to celé psychologická hra. Samozřejmě nemůžete srovnávat, jaký mají dobré výsledky efekt na lidi, ale vím, jak pozitivní mají na mě,“ zhodnotil.

Devětadvacetiletý jezdec nechce přeceňovat současnou suverenitu Mercedesu a soupeře v boji o titul vidí i jinde než v Rosbergovi. „Zbývá hodně závodů, nemůžete předpovídat, co se stane,“ upozorňuje. „Ferrari udělalo velký pokrok. Nemají stejné tempo jako my, ale dojet z desátého místa na startu do cíle třetí je působivé. Renault také pro příští závod zlepší svůj motor. Nemůžeme ustrnout, musíme se zlepšovat. Jsem si jistý, že budeme.“

Diskuse k článku

10 komentářů: “Hamilton už nechce těsné souboje s Rosbergem”

 1. Buldozer napsal:

  ej_kej_ej:
  Myslíš že Vettel chce jezdit pomaleji než Ricciardo? Chce snad Raikkonen jezdit na chvostu první desítky (i to se štěstím) a daleko za Alonsem? Ne, nechtějí a přesto tak jezdí. Hamilton nechce těsné souboje s Rosbergem, chce být ještě rychlejší ale když Rosberg bude s to na něj tlačit, tak se těm soubojům prostě nevyhne. Kapišto, místní samozvaná jedničko?

  Po přečtení článku ti musím dát za pravdu. :mrgreen: Jinak ale nevidím důvod, abys tady agresivně útočil na diskutující, když se ti něco nelíbí.

 2. ej_kej_ej napsal:

  Buldozer:
  Co jsi z jeho prohlášení vyčetl ty? Nechce těsné souboje.. Hezké.. A jak se to projeví na trati?

  Myslíš že Vettel chce jezdit pomaleji než Ricciardo? Chce snad Raikkonen jezdit na chvostu první desítky (i to se štěstím) a daleko za Alonsem? Ne, nechtějí a přesto tak jezdí. Hamilton nechce těsné souboje s Rosbergem, chce být ještě rychlejší ale když Rosberg bude s to na něj tlačit, tak se těm soubojům prostě nevyhne. Kapišto, místní samozvaná jedničko? 😕

 3. Buldozer napsal:

  ej_kej_ej: dozer:

  Co jsi z jeho prohlášení vyčetl ty? :mrgreen: Nechce těsné souboje.. Hezké.. A jak se to projeví na trati?

 4. ej_kej_ej napsal:

  Buldozer:
  Co tím chce říct? Že když před sebou bude mít Rosberga, sdělí týmu, že bude rozumnější Nica nepředjíždět? Vážně?
  Docela mě znepokojuje nedávné vyjádření Wolffa a teď i Hamiltona. Zdá se, že páni si v zákulisí určují jedničky a dvojky. Co se dá dělat, F1 přišla o dalšího bojovníka.

  Opravdu si všechno tohle vyčet mezi řádky? O tobě sice v těch vyhlášeních nebylo zhola nic, ale nechtěj vědět co všechno jsem mezi stejnými řádky vyčetl já…..o tobě. 😆

 5. Buldozer napsal:

  Co tím chce říct? Že když před sebou bude mít Rosberga, sdělí týmu, že bude rozumnější Nica nepředjíždět? Vážně? :mrgreen:
  Docela mě znepokojuje nedávné vyjádření Wolffa a teď i Hamiltona. Zdá se, že páni si v zákulisí určují jedničky a dvojky. Co se dá dělat, F1 přišla o dalšího bojovníka.

 6. kristofyk napsal:

  Tak snad Hamík nezvettelovatí a nebude se bát soubojů kolo na kolo s týmovým kolegou, to bychom vidět nechtěli.

 7. Ferda napsal:

  ej_kej_ej:
  No a Lůjsovi je jedno co chceš Ty (i když si zrovna mykáš)

  Já jsem přesvědčený, že drtivá většina fanoušků zajímavé závody vidět chce. Nemůžu za to, že patříš do mizivé podmenšiny.

 8. Icewoman napsal:

  ej_kej_ej:
  No a Lůjsovi je jedno co chceš Ty (i když si zrovna mykáš)

  Nepoužívej výrazy, na které mám patent… 👿

 9. ej_kej_ej napsal:

  Ferda:
  Nám je jedno co chceš Ty, my chceme pořádné souboje.

  No a Lůjsovi je jedno co chceš Ty (i když si zrovna mykáš) 😀

 10. Ferda napsal:

  Nám je jedno co chceš Ty, my chceme pořádné souboje. 😛

Napsat komentář