Hamilton: Už hodně dlouho se mi nestala taková nehoda

Pětinásobný mistr světa se vlastní chybou připravil o část tréninku.

2 Štítky: GP Kanady Lewis Hamilton Zveřejněno 8. 06 2019 — Jiří Košta

Lewis Hamilton během druhého volného tréninku havaroval. Výsledkem bylo, že poškodil pneumatiku a i zavěšení pravého zadního kola. Brit už na trať nevyjel.

„Kluci se opravdu hodně snažili opravit vůz, ale už nebyl dostatek času. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem takhle vynechal celý trénink,“ říká pilot Mercedesu.

Britský pilot sice pomalu dojel do boxů, ale vůz se na trati už neukázal, Mercedes se zkrátka chtěl ujistit, že vše bude fungovat.

„Rozhodně to není skvělé dívat se z garáže. Je to jako, kdybyste seděli u ředitele a chtěli se už vrátit zpět do třídy. Byla to zkrátka chyba. Dělal jsem několik kol na střední sadě pneumatik a hledal jsem limit. Trochu jsem byl přes čáru, trochu jsem škrtl v deváté zatáčce o obrubník a dlouho jsem jel bokem. Doufal jsem, že se vyhnu zdi. Takové věci se zkrátka stávají, musíme se snažit a být zpět na koni.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Hamilton: Už hodně dlouho se mi nestala taková nehoda”

  1. Paule napsal:

    Mně by třeba nevadilo, kdyby se mu to stalo na začátku kvalifikace a musel startovat z konce nebo třeba z boxů. Bylo by zajímavé vidět kam až by to dotáhl v závodě

  2. Rendy napsal:

    Nevadí, raději v tréninku než v kvaldě, nebo závodě… 😉

Napsat komentář