Hamilton usnul na vavřínech, a proto v šampionátu ztrácí, myslí si Stewart

Sir Jackie Stewart, trojnásobný mistr světa z přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, se připojil k četným hlasům, které po GP Singapuru favorizují Nika Rosberga na zisk mistrovského titulu. Lewis Hamilton, který ještě před třemi závody vedl nad týmovým kolegou o 19 bodů, zažil v Singapuru další těžký víkend. Nico Rosberg totiž získal absolutně suverénním způsobem pole…

Štítky: Jackie Stewart Lewis Hamilton Nico Rosberg Zveřejněno 21. 09 2016 — Šimon Trantina

Sir Jackie Stewart, trojnásobný mistr světa z přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, se připojil k četným hlasům, které po GP Singapuru favorizují Nika Rosberga na zisk mistrovského titulu.

Lewis Hamilton, který ještě před třemi závody vedl nad týmovým kolegou o 19 bodů, zažil v Singapuru další těžký víkend. Nico Rosberg totiž získal absolutně suverénním způsobem pole position, když Hamiltonovi nadělil sedm desetin sekundy. I když mezera mezi Rosbergem a druhým Ricciardem v cíli závodu činila pouhé čtyři desetiny, jednalo se o další perfektní Rosbergův výkon, který pro mnohé značí, že to je právě on, kdo je momentálně favoritem pro zbytek sezony.

Nynější situace v pořadí šampionátu je taková, že Němec vede o osm bodů před Hamiltonem. To samo o sobě není šest závodů do cíle nijak značné vedení, ale při trendu, podle kterého se nyní řídí forma jezdců Mercedesu, by se tato mezera mohla zvětšovat a vydržet až do konce ročníku.

Jackie Stewart je toho názoru, že Hamilton dosáhl pocitu sebeuspokojení a necítí tak velkou potřebu snažit se vyhrávat závody, což by ho mohlo v konečném zúčtování mrzet. „Vždycky se může stát, že během období úspěchu usnete na vavřínech, a pak se vám nedaří. Může to však souviset i s vaším životním stylem, který vám nedovoluje plné soustředění.

Když je člověk na absolutním vrcholu, je velké riziko, že se začne nést na vlně úspěchu, která je zrádná a není nekonečná. Myslíte si, že všechno vám bude hrát do karet, ale tak to není. Pak vždy přijde někdo, kdo závodí lépe než vy, a začne vás porážet.

Já osobně jsem se vždy bál porážky, vždycky jsem si uvědomoval hrozbu v podobě někoho, kdo jezdí lépe než já a má lepší auto. Nikdy jsem si nedovolil odpočinek,“ říká Stewart o situaci na vrcholu celkového pořadí.

Čtěte dále: Začíná Hamilton ztrácet půdu pod nohama? Experti tipují Rosberga šampionem

Hamilton bude muset zlepšit svou formu, pokud nebude chtít podobné obrázky vídat častěji a častěji

Hamilton bude muset zlepšit svou formu, pokud nebude chtít podobné obrázky vídat častěji a častěji

Diskuse k článku

Napsat komentář