Hamilton tuší, čemu se bude po formuli 1 věnovat

Britský šampion má jasno, jakým směrem se bude ubírat jeho život po konci ve formuli 1. Lewis Hamilton se chce plně soustředit na svůj tým v šampionátu Extreme E.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 5. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

Brit je známý i mimo svět formule 1, a to díky své zálibě v šoubyznysu. Hamilton se věnuje módě či hudbě, jeho budoucnost je ale přece jen víc spjatá se závoděním. Nedávno oznámil vlastní tým v novém šampionátu Extreme E, který by měl spatřit světlo světa v příštím roce. Jde o ekologickou závodní sérii, ve které se bude jezdit v elektrických SUV na čtyřech kontinentech. Právě ekologická udržitelnost je tématem, které teď Hamiltonovým životem hýbe nejvíce.

„Většina sportovců má uzavřena partnerství s různými značkami, takže jeden z elementů je touha být součástí něčeho rostoucího,“ nastiňuje Hamilton svoji budoucnost. „Mým cílem je jednoho dne vlastnit společnost nějakého specifického zaměření. Momentálně mě velmi zaujaly cíle šampionátu Extreme E. Odpovídají tomu, na co se sám zaměřuji. Nemůžu se dočkat, až budu řídit vlastní auto,“ říká Hamilton s tím, že se osobně zasadil, aby v šampionátu bylo více závodnic, a pro svůj vlastní tým shání mechaniky a inženýry z etnických menšin.

„I v F1 byli za ta léta majitelé týmů a závodníci v jednom jako sir Jackie Stewart. Myslím, že je to něco opravdu vzrušujícího. Podle mého jsem se hodně naučil od Tota Wolffa, takže mě možná může mentorovat v tom, jak nejlépe vést vlastní tým,“ chválí Brit svého šéfa u týmu Mercedes.

Podle Hamiltona nejde jen o šampionát jako takový, ekologičtější se snaží být i v soukromí. „Jedná se o dlouhodobě změny, které budou mít vliv na zbytek mého života. Nepochybně je to těžké, protože lidi se na to dívají stylem: ‚No jo, ale každý druhý víkend stejně závodíš ve voze F1‘. Ne každý ale zná naše snahy o to, abychom zlepšili náš odkaz a stopu, kterou F1 na planetě zanechává. Snažím se také říct, že dělám změny ve svém osobním životě.

Bottas proti Hamiltonovi na Dakaru? I to by se mohlo v Extreme E stát

Víte, už neřídím žádné z aut, které vlastním. Jezdím jen v elektrickém SUV od Mercedesu EQC a mám elektrické auto Smart. Když mě vyzvedávají na letištích, žádám vždy o elektromobil. Akorát se mi do něj občas nevejdou všechna zavazadla.

Snažím se dělat to nejlepší a současně to, co miluji. Myslím, že pomáhá, když trochu tlačíte na ostatní sportovce, protože existuje tolik oblastí, které mohou být díky nám o tolik udržitelnější. A myslím, že my jako sportovci máme teď více síly s tím něco udělat, než se snažit to dělat zvenčí v době, kdy skončíme,“ má jasno Brit.

Lewis Hamilton odhaluje vlastní tým pro Extreme E