Hamilton testoval nové 18″ pneu, protože má v úmyslu závodit i příští rok

Podle Lewise Hamiltona nám testy pro Pirelli minulý týden mají dokázat, jak moc chce Brit zůstat ve formuli 1 i v roce 2022. Má k tomu i jiné důvody než pouze závodění.

Štítky: Lewis Hamilton Pneumatiky Zveřejněno 30. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Hamilton na začátku roku zpochybnil svou budoucnost ve sportu, když s Mercedesem podepsal pouze roční smlouvu a veřejně přiznal, že vzhledem ke svému věku a fázi kariéry se nechce k ničemu vázat.

Po testech pro dodavatele pneumatik na italské Imole však sedminásobný mistr světa změnil názor. Ve formuli 1 chce zůstat ještě minimálně jeden rok a chce být pilotem, který bude z nových osmnáctipalcových pneumatik těžit.

„Nikdy se dobrovolně nezúčastňuji testovacích dnů, takže ten z minulého týdne byl po dlouhé době první, kdy jsem udělal opak, chtěl jsem být u toho. Když jsem se ráno probudil, okamžitě jsem toho litoval,“ vtipkoval Hamilton.

„Ale ne, teď upřímně… den jsem si nakonec užil. Testovali jsme na opravdu skvělé trati a bylo i přívětivé počasí. Chtěl jsem pomoci týmu a také Pirelli, aby nám do příštího roku dodalo opravdu ten nejlepší produkt.

Byl to pořád jen test, ale myslím, že šlo všechno podle plánu. Z pohledu pilota mohu říci, že jsem zpozoroval menší degradaci a více mechanické přilnavosti, takže to nevypadá úplně zle.“

Další oblastí, ve které se chce Hamilton prosadit, je rovnoprávnost v motorsportu. I když si Brit užívá souboj o mistrovský titul s Maxem Verstappenem, chce svou budoucností zlepšit celkový obrázek sportu.

„Jsem docela spontánní člověk, takže se mé rozhodnutí může kdykoliv změnit. V tuto chvíli si ale užívám bitvu, ve které jsme se ocitli, je to vzrušující a věřím, že v průběhu roku to bude ještě intenzivnější.

Je také povzbudivé vidět, jaké kroky tým podniká, aby se stal více rozmanitým. Myslím, že dnes oznámil jednu z iniciativ, kterou v naší organizaci máme. Ale jako sport máme ještě hodně práce.

Stále existuje mnoho týmů, které mlčí. Někteří lidé dodnes nejsou nijak zvlášť zodpovědní. Vím, že pokud budu v tomto sportu, mám větší šanci něco změnit a zlepšit, než když tady nebudu. Na straně druhé, nevím, jak dlouho tady mohu zůstat. Nic není věčné, tak uvidíme.“