Hamilton: Stále F1 miluji, jezdit ve špatných autech už tolik ne

Lewis Hamilton nemá druhým rokem v řadě vítězné auto a začaly sílit spekulace o možném konci Brita ve formuli 1. Hamilton to popřel, formuli 1 pilot Mercedesu pořád miluje, nemá ale rád špatná nebo hůře ovladatelná auta.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 9. 04 2023 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton o titul mistra světa naposledy bojoval v roce 2021. V posledním závodě roku jej ale za několika sporných situací prohrál. Rok 2022 měl být ve znamení pomsty a společně s Mercedesem se Hamilton chtěl vrátit na formulový Olymp.

To se ale nestalo a loňská sezona byla první, ve které Hamilton nezískal ani jedno vítězství, a tak se veškeré naděje přesunuly do letošního šampionátu. Zatím to ale vypadá, že ani letos se korunovace Lewise Hamilton konat nebude.

Přichází tak vícero otázek – jak dlouho to bude jezdce Mercedesu ještě bavit? Má Hamilton i pořád chuť být ve formuli 1? Sedminásobný šampion spekulace o svém konci popřel, neskrývá ale jisté zklamání a nechuť řídit ‚špatný vůz‘.

„Formuli 1 pořád miluji a chci být její součástí. Jediné, co nemám rád je řízení špatných aut, nebo takových aut, která nesplňují vaše očekávání. Na straně druhé, užívám si novou výzvu a přistupuji k ní s pokorou a odhodláním ji splnit.

Říkám si: ‚Ok, tak kde dneska skončíme?‘ Vím, že vítězství je momentálně mimo dosah, ale můžeme být pátí, čtvrtí nebo třetí? Vždy se ze sebe snažím dostat maximum, a tak v tom budu i nadále pokračovat,“ rozpovídal se Hamilton.

Pilot Mercedesu také přiznal, že je připraven znovu bojovat o mistrovské trofeje a společně s týmem se snaží tuto bitvu znovu ‚oživit‘. „Kdybychom od zítřka měli vítězný vůz, tak nemám problém do toho znovu naskočit a bojovat o titul.

Jsem připraven, víc než kdy předtím. Tvrdě pracuji s každým členem týmu, abychom našeho cíle dosáhli. Budeme i nadále bojovat a snažit se dostat se tam, kam podle mě patříme, ale bohužel to nebude hned,“ zakončil Hamilton.