Hamilton: Sportovní komisaři jsou s některými jezdci kamarádi

Pilot Mercedesu se negativně vyslovil na adresu sportovních komisařů. Podle Lewise Hamiltona někteří z nich kvůli osobnímu přátelství protěžují konkrétní jezdce. FIA i Toto Wolff, šéf Mercedesu, to odmítají.

Štítky: Lewis Hamilton Sportovní komisaři Zveřejněno 27. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

Mezinárodní automobilová federace sice změnila ředitele závodů a způsob jeho, respektive nově jejich rozhodování, pozice sportovních komisařů ale zůstala beze změny. K tomu má Lewis Hamilton hned několik výhrad.

„Chtěl bych mezi komisaři více žen,“ vzkazuje pilot Mercedesu. „Vloni tam snad byly pouze jedna nebo dvě. Bylo by úžasné mít jednoho muže a jednu ženu jako ředitele závodů. Myslím, že je to skvělý způsob, jak podpořit rozmanitost.“

Co je ale horší, je fakt, že podle Hamiltona jsou někteří komisaři vůči konkrétním jezdcům zaujatí a naopak. „Musíme zajistit, aby tomu tak nebylo. Někteří ze závodníků jsou s určitými osobami velice dobrými přáteli. Cestují spolu a dané osoby pak mají mít tendenci mít některé z nich více v oblibě.

V loňském roce bylo v některých případech jasné, že rozhodnutí nebylo nejdůslednější. Někdy jezdci prošlo vytlačení jiného pilota z dráhy, jindy za to dostal trest. Je zřejmé, že nyní ve FIA dochází k určitým změnám. Podle mého se tím snad zlepší konzistence v rozhodování.

Jsem si jistý, že pokud jde o to, co je a není dovoleno, tak na prvním setkání jezdců proběhnout rozsáhlé debaty. Pokusíme se si všechno vyjasnit, aby v tom od prvního závodu bylo jasno,“ slibuje Lewis Hamilton.

Šéf Mercedesu Toto Wolff a sama FIA Hamiltonova nařčení odmítla.

Naštvaný Verstappen nařkl komisaře Connellyho: Je to zaujatý idiot!