Hamilton: Souboj Verstappena a Leclerca jsem bohužel sledoval na televizi

Britský pilot ve službách Mercedesu si postěžoval, že ve Velké ceně Rakouska si chvílemi připadal spíše jako divák než jako závodník. Důvodem byla velká ztráta na čelo závodu – Hamilton dojel 40 sekund za druhým Maxem Verstappenem.

Štítky: GP Rakouska Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 16. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Nejblíže Hamiltonovi byl navíc kolega George Russell s 18sekundovou ztrátou, a tak by loňský vicemistr moc zábavy v podobě soubojů během Grand Prix skutečně nezažil. „Připadal jsem si trochu osaměle.

Pořád jsem jen sledoval závod na velkoplošných obrazovkách. Díval jsem se na ně na rovinkách. Viděl jsem Leclerca a Verstappena vjíždět do šesté zatáčky, když jsem přijížděl do první, takže jsem měl trochu přehled z pozice fanouška,“ usmíval se pilot, který dobře ví, že na vítězství zatím nemůže pomýšlet.

„Řekl bych, že jsme ještě nebyli v pozici, kdy bychom byli nejrychlejším vozem. Ferrari a Red Bull mají stále náskok. Občas se dokážeme vyrovnat jejich časům, ale ani zdaleka nejsme v bodě, kdy bychom je mohli předstihnout.

Postupně se zlepšujeme, takže doufám, že to na dalších okruzích bude o něco příznivější. Opravdu rád bych se zapojil do bitvy o výhru,“ dodává Lewis Hamilton.