Hamilton: Snažil jsem se být absolutně perfektní. A fungovalo to!

Úřadující mistr světa zakončil úspěšnou sezonu dominantním výkonem v Abú Dhabi. K závodu se přitom snažil přistoupit poněkud odlišně.

Štítky: GP Abú Dhabi Lewis Hamilton Zveřejněno 1. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

„Nemyslím, že se mi hlavou honilo něco jiného než to, abych byl absolutně perfektní po celý závod, v každé zatáčce, mít správné tempo a nepřestávat,“ popisuje Lewis Hamilton svoji taktiku.

„Když jste vpředu, je totiž snadné vyrobit chybu. Vážně jsem se na jízdu těšil a myslím, že jsem se dostal k dokonalosti tak blízko, jak to jen šlo. Jsem vážně, vážně šťastný. Teď si můžu trochu orazit a začít myslet na budoucnost.

Řekl bych, že jsem se snažil získat výhodu v mnoha oblastech jako práce s pneumatikami,“ upřesňuje Brit zvláštnosti svojí jízdy v Abú Dhabi. „Abych viděl, jestli můžu být lepší, získat více z auta, jet delší stint a tak. Fungovalo to. Myslím, že to pro mě byl opravdu skvělý závod, byl jsem konzistentní a nechyboval.

Tým také odvedl skvělou práci. Pokračujeme v tvrdé práci, i když jsme vyhráli šampionát. Je to inspirující, vidět kluky v továrně, jak nepřestávají dřít,“ dodává pak Hamilton na adresu Mercedesu.

Diskuse k článku

Napsat komentář