Hamilton sklízí kritiku za aktivitu na sociálních sítích. Vzdát se jich ale nehodlá

Lewis Hamilton se navzdory kritice netají svou láskou k sociálním sítím, a to v soukromém i profesním životě. To se ale nelíbí vedení formule 1, které si veškerý obsah ze zákulisí hlídá jako oko v hlavě. Jakékoli zveřejněné video mimo oficiální kanál formule 1 je v podstatě nelegální. Hamilton se ale brání a tvrdí, že…

6 Štítky: Lewis Hamilton Sociální sítě Zveřejněno 27. 03 2016 — Marie Tomšíková

Lewis Hamilton se navzdory kritice netají svou láskou k sociálním sítím, a to v soukromém i profesním životě. To se ale nelíbí vedení formule 1, které si veškerý obsah ze zákulisí hlídá jako oko v hlavě. Jakékoli zveřejněné video mimo oficiální kanál formule 1 je v podstatě nelegální. Hamilton se ale brání a tvrdí, že rozhodně nepřestane komunikovat se svými fanoušky.

Pilot Mercedesu se dostal do problémů poté, co během dovolené na Novém Zélandu neodolal pořízení selfie-videa. To by určitě nevadilo, kdyby tak neučinil během řízení svého motocyklu na dálnici. Stejně jako v České republice platí i na Novém Zélandu zákaz používání mobilního telefonu za volantem. Brit video samozřejmě zveřejnil na sociálních sítích a přilákal tak pozornost tamní policie. Vyšetřování ale dospělo k závěru, že důkazy jsou neprůkazné a Hamilton vyvázl bez trestu.

Tento incident ale opět rozvířil debatu na téma formule 1 a sociální sítě. Hamiltonův rebelský styl života vzbuzuje velkou pozornost a pilot Mercedesu ji směle přiživuje. Aférka na Novém Zélandu rozhodně nebyla první ani poslední, ale Hamilton se svého stylu nevzdává. Zdá se, že mu dokonce prospívá.

Hamilton se obhajuje tím, že jen má rád sociální sítě. „Po celém světě mám neuvěřitelné fanoušky, kteří přijdou na závod a chtějí vědět, co právě teď dělám. Pomocí obrázků a videí na sociálních sítích jim to můžu ukázat v reálném čase.

Bohužel formule 1 nám zakázala natáčet v padoku. Množství podnětů, které jsem měl na mém Snapchatu, bylo čím dál tím větší. A teď to je zakázáno. Ale na druhou stranu je dovoleno zveřejňovat obrázky s různými statistikami. Nevím, jaký je mezi tím rozdíl.“

Chladný vztah formule 1 k sociálním sítím na vlastní kůži pocítil i Romain Grosjean. Pilot Haasu musel odstranit video pořízené během filmovacího dne, které zveřejnil na své facebookové stránce.

Čtěte dále: Proč Bernie Ecclestone nemá rád sociální sítě?

Hamilton rozhodně nehodlá okrádat své fanoušky o zajímavý obsah ze zákulisí

Hamilton rozhodně nehodlá okrádat své fanoušky o zajímavý obsah ze zákulisí

Diskuse k článku

6 komentářů: “Hamilton sklízí kritiku za aktivitu na sociálních sítích. Vzdát se jich ale nehodlá”

 1. TomysF1 napsal:

  Horse2Radisher TomysF1 Důležité je, co má Hamilton ve smlouvě s Mercedesem, ne co má Mercedes ve smlouvě s bůhvíkým. Přirozeně.

 2. Horse2Radisher napsal:

  TomysF1 No, ale pořád ti sponzoři platí jeho tým a tým následně z těch peněz platí jeho…
  Sic jsem fanda Hamiltona, ale tohle se mi od něj nelíbí, že propagoval nějak nějaké oděvy, které jsou konkurentem BOSS, tedy sponzora Mercedesu… neměl bych nic, proti tomu, že přišel na jejich přehlídku, když se zajímá o módu, ale promenádovat se tam v těch hadrech.. být Wolff nebo někdo vyšší, tak jej zdupu jak psa!

 3. TomysF1 napsal:

  I kdyby byl, jsou to sponzoři týmu, ne jezdce. Jezdec z toho nic nemá 🙂

 4. DallasDD napsal:

  Horse2Radisher DallasDD Letošní monopost jsem kvůli sponzorům nezkoumal, takže jestli již Blackberry nesponzuruje Mercedes, tak jsem napsal blbost:)

 5. Horse2Radisher napsal:

  DallasDD a viděl jste na jeho letošním voze/kombinéze/týmovém oblečení někde logo Blackberry? Blackberry letos už není sponzorem/partnerem Mercedes AMG F1 🙂  http://www.mercedesamgf1.com/en/ na liště najeďte na PARTNERS 🙂 
  A v minulosti jsem jej na veřejnosti s iPhonem neviděl, sice jej používal, ale na sociálních sítích jej nevystavoval 🙂

 6. DallasDD napsal:

  Blackberry rozhodně také z Hama nemůže mít radost, když na všechno používá IPHONE:) Se divím, že mu to ještě Mercedes nezakázal…

Napsat komentář