Hamilton si pochvaluje přechod k veganství: „Nikdy jsem se necítil lépe!“

Současný lídr šampionátu se během Grand Prix Singapuru vytasil s překvapivým prohlášením. Kvůli obavám ze zdravotních komplikací, které by mu mohly způsobit klasické potraviny, respektive nežádoucí přípravky v nich, přechází na čistě veganskou stravu. Od tohoto kroku, který se ne všude setkal s pochopením, uplynul měsíc. Jak se tedy Hamiltonovi daří?

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 14. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

„Jsou to už čtyři týdny, co jsem na rostlinné stravě, dietě. A cítím se nejlépe za celý svůj život,“ tvrdí Hamilton, který se obával, že mimo závodní víkendy F1, kde mu speciální pokrmy připravuje kuchař, bude obtížné držet se nově nastoleného směru. Brit ale vše zřejmě vydržel a nyní na sobě pozoruje první změny.

Související: Urážení Hamiltonova přechodu na veganství nedává smysl

„Mám spoustu energie, v posilovně toho uzvednu víc, moje kůže je na tom lépe. Cítím se lehký, nejsem nafouknutý, jsem svěží. Je těžké najít jídlo, které si zamilujete, ale dělám na tom. Jsem znechucen tím, co se dává do potravin, které jsem jedl – jako je třeba maso,“ dodává Hamilton, který se o svůj progres s fanoušky podělil skrze příspěvek na sociální síti Instagram.

Ke změně životního režimu dvaatřicetiletého pilota Mercedesu přivedl dokument o zpracování masných výrobků. Brit doufá, že by svým krokem mohl inspirovat i některé ze svých fanoušků, aby se zamysleli nad svým životním stylem a stravou, kterou jedí.

Původní Hamiltonův příspěvek

Původní Hamiltonův příspěvek

Diskuse k článku

Napsat komentář