Hamilton si kvůli nadávce odmítá promluvit s Alonsem

Britský pilot ve službách Mercedesu neplánuje vyříkat si incident z úvodního okruhu s Fernandem Alonsem, který jej do týmového rádia nazval idiotem.

Štítky: Fernando Alonso GP Belgie Lewis Hamilton Zveřejněno 28. 08 2022 — Lukáš Štěrovský

Oba jezdci spolu bojovali o pozicích na stupních vítězů, jenže ve čtvrté zatáčce prvního kola Hamilton Alonsovi zvenku zavřel dveře a kolize byla na světě. „To je idiot. Ten chlap fakt umí závodit jenom, když startuje z prvního místa,“ rozčiloval se po nehodě Španěl, který nakonec dojel pátý.

„Byla to moje chyba,“ přiznal po závodě Hamilton, jenž musel odstoupit, s tím, že Alonsův monopost se mu ztratil v mrtvém úhlu. „Byla to prostě smůla. Chtěl jsem si nechat dost místa na vnějšku, a doplatil jsem na to. Nebylo to úmyslné.

Tak či onak je hezké vědět, co si o mně myslí,“ komentoval s hořkým úsměvem Hamilton výrok svého rivala, se kterým nemá dobré vztahy už od svojí premiérové sezony v roce 2007 v barvách McLarenu. „Chápu, že to bylo v zápalu boje. Je pro něj lepší, že to ze sebe dostal ven.

Nemám na to žádnou odpověď vyjma toho, že můj manévr nebyl úmyslný a beru za něj zodpovědnost, jak už jsem říkal. To dospělí dělají.“

Na otázku, zda se chystá s Alonsem na společnou konverzaci, odpověděl Brit takto: „Ne. Udělal bych to, kdybych nevěděl, co o mě řekl…“

Mimochodem, Hamilton sice nedostal penalizaci, komisaři incident posoudili jako závodní, ale napomenutí se dočkal. Po nehodě se totiž nedostavil na povinnou kontrolu do lékařského střediska. Tam zamířil až po urgenci ze strany řídících orgánů.