Hamilton si je vědom odlivu zaměstnanců Mercedesu do Red Bullu

Těsně před Velkou cenou Španělska bylo oznámeno, že se Red Bullu podařilo získat dalších pět zaměstnanců z továrny Mercedesu. Rudí býci najímají nejlepší možné zaměstnance pro svůj nový motorový program Red Bull PowerTrains.

Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 8. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Pětice důležitých zaměstnanců se rozhodla vyměnit prostředí Mercedesu za nový a relativně odvážný program Red Bullu. Motory budou nejprve vycházet z know-how Hondy, ale po roce 2025, kdy by měla platit již nová pravidla o motorech, si chce pohonné jednotky Red Bull vyvíjet zcela sám.

Max Verstappen reagoval na slova některých lidí, kteří tvrdí, že Red Bull chce Mercedesu nejlepší zaměstnance vzít záměrně. Podle Holanďana jde ale o zcela běžný jev. Každý tým chce mít nejlepší mozky v oboru.

„Je to zajímavé, ale také bych řekl, že jde o zcela normální věc. Když jeden tým tak dlouho dominuje, chcete jeho zaměstnance. Lidé, kteří stráví moc času v jednom týmu mohou pomalu ztrácet motivaci a začnou hledat nové výzvy.

Proto si myslím, že jdou lidé k nám. Připravujeme se na zcela nový program. Je to vzrušující, hodně o tom v týmu mluvíme a je to zkrátka skvělé. Věřím, že nás čeká skvělá budoucnost, rozhodně ji chci být součástí,“ rozpovídal se Verstappen.

Lewis Hamilton se slovy svého rivala souhlasí, podle sedminásobného mistra světa jde v takových situacích o rozhodnutí každého jednotlivce.

„V zákulisí se odehrává hodně věcí. Myslím si ale, že mám toho nejlepšího spojence, Tota. Je to muž, který pracuje na tom, aby tým vzniklou situaci zvládl co nejlépe. Každý zaměstnanec Mercedesu je chtěný, protože je součástí týmu, který vyhrál několik šampionátů po sobě. Není proto překvapením, že je chtějí i jiné týmy.

Pokud jsou mezi námi lidé, kteří se rozhodli odejít, přeji jim to nejlepší. Myslím, že si každý musí projít svou vlastní cestou a dělat svá rozhodnutí, která jsou pro něj nejlepší.

Co se týká nás jako týmu, měli bychom být v pořádku. Mercedes je obrovská společnost, která nezávisí na jednom nebo dokonce na pěti lidech. U nás jde o celkový kolektiv,“ uzavřel téma Hamilton.