Hamilton se zastal Russella, Mercedes řeší anonymní e-mail s policií

Novinářům a lidem z F1 přišel anonymní e-mail, který informuje o sabotování Lewise Hamiltona ze strany Mercedesu. Německá stáj již tento případ řeší s policií.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 22. 06 2024 — Dominik Kovář

S odchodem Lewise Hamiltona do Ferrari v roce 2025, o kterém se ví již od začátku letošní sezóny, se zejména z řad fanoušků rojily spekulace, že v průběhu celého roku bude George Russell favorizován před svým zkušenějším týmovým kolegou. Faktem je, že se letos Russellovi ve srovnání s Hamiltonem daří lépe. V kvalifikacích vede 8:1, získal jedno pódium a má 69 bodů oproti Hamiltonovo 55.

Některé strategické kroky v případě Hamiltona byly diskutabilní, ale šlo spíše o běžné strategické chyby, než že by tým záměrně kazil svému pilotovi závod. Dokud o tom spekulují fanoušci, dá se to brát s nadsázkou. Před aktuální VC Španělska však byl novinářům a lidem z F1 rozeslán anonymní e-mail o tom, že je Lewis Hamilton v Mercedesu sabotován.

Nejprve byl s touto informací konfrontován Hamilton, který tuto spekulaci jednoznačně popřel: “Když se podíváte na naše společné roky, vidíte, že jsme společni byli vždy silný tým a tvrdě pracovali. Je snadné být emoční. Já jsem dokonce v poslední závodě prohlásil, že dělám chyby.”

“Myslím, že potřebujeme podporu, ne negativitu. Vlastně jsem si nebyl vědom toho, že by George čelil negativitě. Každý víkend udělal naprosté maximum, takže mu nelze nic vyčítat. Všichni jsme na jedné lodi a všichni společně pracujeme velmi tvrdě. Chceme skončit co nejvýše a vděčíme za to našemu dlouholetému vztahu, který spolu máme,” řekl Hamilton, který očividně nemá pocit, že by s ním Mercedes zacházel jinak, než s Russellem.

Mercedes již řeší e-mail s policií

Během páteční tiskové konference Toto Wolff popřel spekulaci, že by měl e-mail pocházet od někoho z členů týmu a zároveň varoval, že reakce bude tvrdá. Podle něj by měl odesílatel navštívit psychiatra.

“Když dostáváte tyto e-maily a že jich je tuny, je to znepokojující, zvlášť když někdo mluví o smrti a podobných věcech. V tomto konkrétním případě jsem zavelel, že do toho půjdeme naplno – máme policejní vyšetřování, zkoumá se IP adresa, telefon.. Online zneužívání tímto způsobem musí skončit,” řekl Wolff.

“Nevím, co si někteří konspirátoři a šílenci myslí. Lewis je součástí týmu 12 let. Jsme přátelé, věříme si. Chceme skončit na vrcholu, naším cílem je vítězství v poháru konstruktérů a jeho součástí jsou oba vozy. Takže všem těmto bláznům, navštivte psychiatra!”