Hamilton: Posledních 20 kol jsme já i Vettel jeli naplno

Lewis Hamilton zažil ve druhém závodě sezony vítězství a bodově se tak dotáhl na čelo šampionátu. Valtteri Bottas za sebou má naopak závod hodný zapomnění, když se roztočil za safety carem a nakonec obsadil šesté místo.

1 Štítky: GP Číny Mercedes Zveřejněno 9. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Pozitivní zprávou bezesporu je, že druhý Vettel na vítězného Hamiltona ztratil v celkovém součtu jen pár vteřin. Že se máme v podání Mercedesu a Ferrari ještě na co těšit, potvrzuje i Lewis Hamilton. „V závodě jsme jezdili stejné časy. Kdyby nedošlo na safety car, byli bychom si mnohem blíže. Bude to jedna z nejtěsnějších, ne-li ta vůbec nejtěsnější bitva, jakou jsem kdy svedl,“ vykládal po Velké ceně Číny nadšený vítěz.

Pikantnější by tato bitva mohla být i díky tomu, že Hamilton a Vettel spolu ještě nikdy nesvedli přímý souboj o titul mistra světa. „Opravdu se na bitvy se Sebastianem těším. Chováme k sobě velký respekt a navzájem se uznáváme. Několik hodin po závodě v Melbourne mi kvůli prohře nebylo dobře.

Ještě v Austrálii jsem mu (Vettelovi) ale řekl, že příští závod ho dostanu. A na stupních vítězů jsem mu dnes pověděl, že jsem mu to říkal,“ směje se Lewis Hamilton, který má nyní na čele šampionátu stejný počet bodů jako Němec ve službách Ferrari. „Jsem taky rád, že jsme vylepšili starty a doufám, že to takto zůstane. Nejlepších bylo posledních dvacet kol, kdy jsme já i Sebastian jeli na plno. To bylo skutečné závodění.“

Zato Hamiltonův kolega Valtteri Bottas zažil závod hodný zapomnění, když se z pozice v první pětce roztočil za safety carem a propadl se až na hranici první desítky. „Snažil jsem se zahřát pneumatiky tak moc, jak to jen šlo. Jenže jsem zašel moc daleko, byl moc agresivní, udělal hloupou chybu a roztočil se. Ztratil jsem moc času a pozic.

Pak už bylo těžké přinutit pneumatiky znovu fungovat. Jakmile se mi to povedlo, tempo bylo dobré, ale kvůli hloupé chybě jsme dnes ztratili moc bodů,“ litoval Valtteri Bottas.

A jak výkony svých svěřenců hodnotil šéf týmu Toto Wolff? „Valtteri chyboval za safety carem, čímž ztratil závod. To se ale stává i těm nejlepším. Musí se z toho ponaučit a hodit to za hlavu. Byl to teprve druhý závod, ještě jich zbývá osmnáct. Ve zbytku závodu měl dobré tempo. Má povahu na to, aby si z toho nedělal příliš hlavu.“

Co se týče Hamiltona, zopakoval Toto Wolff své hodnocení, které v minulosti už několikrát použil. „Když má Lewis den, jede úplně jinou ligu. Mohli jste to dnes vidět, neudělal nejmenší chybičku. Při tak těžkých podmínkách tu není nikdo jiný, koho bych chtěl mít v našem voze.

Celkově to vypadá, že jsme na podobné úrovni tempa jako Ferrari. Očekávám, že celá sezona bude trochu jako tenisové utkání. Jeden závod bude míček na naší straně, druhý zase na straně Ferrari,“ dodal šéf Mercedesu.

Diskuse k článku

Napsat komentář